KASNI PREOKRET Chelsea golovima u 100. i 101. do pobjede nad Manchester Unitedom, briljirao Cole Palmer

Man Utd dejection after the fourth Chelsea goal, scored by Cole Palmer C 4-2 at the Chelsea v Manchester United, ManU EPL match, at Stamford Bridge, London, UK on 4th April, 2024. PUBLICATIONxNOTxINxUK

Guliver Images

Chelsea i Manchester United ove sezone baš i ne briljiraju, međutim u četvrtak navečer su pružili fantastičnu međusobnu utakmicu. Dva velika preokreta, 47 (!!!) šuteva na gol, sedam pogodaka i 4-3 pobjeda Chelsea uz dva gola za konačni  preokret u desetoj i 11. minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Može li bolje? Teško.

Alejandro Garnacho zabio je dva gola za United, prvi nakon što je Moses Caicedo, u pokušaju nečeg, ne zna ni on sam čega, dodao loptu u prostor ofenzivcu Manchestera koji je izašao sam pred Đorđa Petrovića i zabio za smanjenje na 2-1, drugi na sjajnu asistenciju vanjskim dijelom stopala Anthonyja za vodstvo 3-2.

Međutim, više od svih briljirao je Cole Palmer, lijevo krilo Chelsea koje je ove sezone već na 16 golova i osam asistencija. Palmer je zabio tri gola, dva iz kaznenih udarca, i onaj pobjednički, u 11. minuti nadoknade kada je nakon kornera potegao sa 15-ak metara i uz dozu sreće, loptu je lagano skrenuo Scott McTominay, postavio konačnih 4-3.

Chelsea je nakon 19 minuta vodio s 2-0, Conor Gallagher je zabio već nakon četiri minute, asistirao mu je Malo Gusto, Unired je preokrenuo uz spomenuta dva gola Garnacha i onim Bruna Fernandesa za 2-2, glavom na ubačaj Dioga Dalota.

Na kraju, još jedan preokret, sudac Jarred Gillett je pokazao osam minuta dodanog vremena ali sve se, na sreću za Chelsea, malo oteglo. Dalot je srušio Maduekea za kazneni udarac a dvije minute kasnije Palmer je zabio za, možete misliti kakvo, slavlje na Stamford Bridgeu.