Kane oborio rekord Premierlige, Tottenham izgubio od Brentforda

epa10612360 Harry Kane of Tottenham applauds fans after the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Crystal Palace, in London, Britain, 06 May 2023. Tottenham won 1-0.  EPA/VINCE MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/VINCE MIGNOTT

U prvom nedjeljnom ogledu pretposljednjeg 37. kola engleske Premier lige, nogometaši Brentforda su u gostima pobijedili Tottenham s 3-1.

Utakmica je počela dobro za Tottenham koji je poveo već u osmoj minuti. Kratko je slobodni udarac izveo Kuleševski, dodao do Harryja Kanea koji je gromovito i precizno pogodio suparničku mrežu. Bio je to Kaneov 28. prvenstveni pogodak ove sezone te je i dalje na drugom mjestu ljestvice strijelaca, iza Erlinga Haalanda koji je na 36 golova. Od svojih 28 golova čak 25 zabio je u različitim utakmicama, čime je postavio novi rekord Premierlige. Dosad je rekorder bio Mohamed Salah, koji je u jednoj sezoni zabio na 24 utakmice.

U prvom dijelu Tottenham je bio puno bolji, ali to nije materijalizirao povećanjem vodstva. U nastavku je uslijedio potpuni preokret i to najviše u režiji Kamerunca Brynaa Mbeuma koji je postigao dva pogotka, u 50. i 62. minuti za vodstvo gostiju. Posljednji udarac Tottenhamu je zadao Wissa u 88. minuti. Mbuemo je tada bio asistent.

Tottenham je izgubio petu prvenstvenu utakmicu od posljednjih sedam. Tottenham je ostao sedmi na ljestvici i ima isti broj bodova kao Aston Villa. Brentford mu je došao na bod zaostatka.

Hrvatski nogometaš Ivan Perišić za Tottenham je igrao od 85. minute.

U nedjelju će igrati West Ham – Leeds, Brighton – Southampton i Manchester City – Chelsea, dok će posljednju utakmicu ovog kola u ponedjeljak odigrati Newcastle – Leicester.