Kakva utakmica u Puli: Palo osam golova, o potezu Ercega još će se dugo pričati

13.08.2023., Pula: U sklopu 4.kola Supersport HNL, na pulskom stadionu Aldro Drosina, susreli su se NK Istra i NK Osijek.

Sasa Miljevic/PIXSELL

U prvoj nedjeljnoj utakmici 4. kola Hrvatske nogometne lige Istru 1961 i Osijek osvojili su po bod, a sadržajna utakmica je završila rezultatom 4-4 (1-1), iako su Osječani imali vodstvo 4-2.

Osječani su na stadionu Aldo Drosina u Puli poveli u 22. minuti pogotkom Armenca Stjope Mktrčjana. Izjednačio je u 28. minuti Ante Majstorović. Već na početku drugog poluvremena, u 48. minuti novo vodstvo Osječanima donio je Mijo Caktaš. No već u 50. minuti Puljani su ponovno izjednačili, a strijelac je bio Slovak Sebastian Nebyla. Samo deset minuta poslije Osijek je došao do dva gola prednosti; prvo je u 58. minuti Kristijan Lovrić realizirao kazneni udarac, a u 60. minuti Dario Nejašmić je Lovrićevo dodavanje pospremio u mrežu za 4-2.

Osijek je sa sedam bodova preuzeo vodeće mjesto na ljestvici ispred Rijeke, Varaždina i Hajduka koji imaju po šest bodova. Istra 1961 je s dva boda još uvijek na devetom mjestu. Iza Puljana je samo Rudeš koji je bez bodova.

U sadržajnoj utakmici Osijek je tražio iskupljenje za europsko posrtanje na gostovanju u Adani, a Puljani su se nadali da mogu to iskoristiti i doći do prve pobjede u novoj sezoni, s privremenim trenerom Sergejom Banovićem koji je vodio momčad umjesto smijenjenog Mislava Karoglana.

Domaća momčad je prva zaprijetila u 15. minuti preko Ante Ercega, ali je osječki vratar Marko Malenica dobro reagirao. Sedam minuta poslije, iz prve prave prilike Osijek je poveo.

Udarac iz kuta izveo je Ivan Fiolić, a na njegov ubačaj je na prvoj vratnici naletio armenski stoper Stjopa Mktrčjan te glavom zakucao loptu pod gredu.

Izjednačujući pogodak je također došao nakon prekida u 28. minuti. S lijeve strane je slobodan udarac izveo Ukrajinac Oleksandr Petrusenko, a pred vratima Osijeka najviši je u skoku bio Ante Majstorović te glavom s pet metara poslao loptu u mrežu.

U trećoj minuti drugog poluvremena Osijek je po drugi put poveo. Domagoj Bukvić je odlično ubacio s desne strane, a na šest metara skočio je Mijo Caktaš i glavom poslao loptu pokraj nemoćnog Malenice. Veselje Osječana nije dugo trajalo.

U 50. minuti gostujuća obrana je dopustila Slovaku Sebastianu Nebyli da se bez otpora probije do ruba kaznenog prostora i od tamo uputi precizan udarac u desni donji kut za izjednačenje na 2-2.

U 55. minuti je Moris Valinčić na rubu kaznenog prostora pokosio Bukvića te je sudac Igor Pajač pokazao na bijelu točku. Nakon pregleda u VAR sobi odluka je ostala, a u 58. minuti je Kristijan Lovrić precizno izveo kazneni udarac za treće vodstvo gostiju.

Minutu i pol poslije, šokirani domaćini su potonuli još dublje. Lovrić je s lijevog boka poslao prizemnu loptu koja je prošla do suprotne vratnice, a tamo je na nju natrčao Dario Nejašmić i donio Osječanima dva gola prednosti i, činilo se, treću prvenstvenu pobjedu u isto toliko nastupa.

No u 71. minuti je Hujber nagovijestio da se Puljani nisu predali. Samo zahvaljujući odličnoj reakciji vratara Malenice, njegov je udarac završio na gredi.

No u 84. minuti lopta je po treći put završila u mreži Osječana. Venezuelanac Mateus probio se po desnom boku uputio oštar ubačaj prema sredini, a loptu je u svoju mrežu skrenuo Brazilac Guedes.

Preokret i veselje na tribinama Aldo Drosine dovršio je Ante Erceg. Dvaput je na lijevom krilu prošao pokraj Guedesa, nije ga uspio zaustaviti ni Evangelou, a onda je na njegovu povratnu loptu natrčao Mkrtčjan od kojeg se lopta odbila u mrežu. Drugi autogol Osječana za konačnih 4-4.