Kako primiti gol “iz svog penala”: Amerikanac podsjetio na legendarni pogodak Troya Deeneya

screenshot

Nogometaši Monterey Baya pobijedili su u subotu Miami FC s 1-0, radi se o klubovima koji igraju u sklopu američkog USL Championshipa, drugog ranga tamošnjeg nogometa, a način na koji su domaći igrači došli do pobjede jako podsjeća na dobro poznatu i zaista legendarnu utakmicu Watforda i Leicestera u polufinalu doigravanja sezone 2012/13 za ulazak u Premier ligu. Doduše, subotnja utakmica američkog USL-a nije imala ni blizu težinu kao spomenuta engleska od prije deset godina, međutim, radi se o raritetnim situacijama koje vrijedi barem spomenuti.

Prvo ćemo se vratiti deset godina unazad: Leicester je u spomenutom polufinalu doigravanja za ulazak u PL u prvoj utakmici pobijedio Watford s 1-0, da bi se u sudačku nadoknadu drugog poluvremena ušlo s 2-1 za Stršljenove. Anthony Knockaert je s desnog krila ušao u Watfordovih 16 metara, Marco Cassetti je po mišljenju suca Michaela Olivera ušao prečvrsto u duel pa su Lisice dobile priliku pobjedom ući u finale.

Igrala se sedma minuta nadoknade, Knockaert je pucao kazneni udarac, Manuel Almunia je nogama obranio, lopta se opet odbila do izvođača ali i njegov drugi šut Španjolac čudesno brani. Odbijenu loptu Casseti izbija do centra a nakon kontre Troy Deeney, još jedan mitski lik engleskog nogometa, zabija za 3-1, prolaz Watforda u finale i slavlje na terenu i tribinama koje se ne može tekstom opisati.

Od Almunijine obrane penala do Deeneyevog gola prošlo je 20 sekundi, a u subotu navečer Monterey je zabio samo 15 sekundi nakon što je njihov vratar obranio kazneni udarac. Napadač Miamija Kyle Murphy, uz napomenu da ovaj Miami FC ne treba miješati s Inter Mamijem za kojeg je upravo potpisao Leo Messi, u 66. minuti šutirao je kazneni udarac, vratar Gerold Ngnepi je obranio da bi nakon velike greške stopera gostiju dva igrača Montereya izašli sami na vratara a Christian Volesky je zabio, pokazat će se kasnije, pobjedonosni gol.

To se zove „primiti gol iz svog penala“. Ima i toga, znaju to navijači Leicestera.