Kakav početak! Luis Suarez u tri utakmice u dresu Gremija zabio pet golova

epa10411889 Uruguayan Luis Suarez of Gremio celebrates after scoring during the final of Recopa Gaúcha soccer tournament between Gremio and Sao Luiz at Arena do Gremio in Portoalegre, Brazil, 17 January 2023.  EPA/Ricardo Rimoli

EPA/Ricardo Rimoli

Luis Suarez, 35-godišnji urugvajski nogometaš, nastavlja s pogocima u svom novom klubu, brazilskom Gremiju, gdje je u tri nastupa postigao pet pogodaka.

U utakmici drugog kola regionalne Gaucho 1 lige njegov je Gremio, na domaćem terenu, svladao Brasil de Pelotas s 1-0. Jedini pogodak postigao je upravo Suarez u 90. minuti. Leđima okrenut je izvrtio polovicu suparničke obrane te pod gredu zabio za veliko slavlje na stadionu.

Prije toga, u prvom kolu Gaucho 1 lige, njegova je momčad pobijedila u gostima Caxias 2-1, a i tada je Suarez postigao pobjednički pogodak u 76. minuti.

Na premijeri je, pak, postigao ‘hat-trick’. U dvoboju Superkupa Recope Gaucho njegov je Gremio svladao Sao Luiz 4-1, a Suarez je postigao tri pogotka u prvom poluvremenu, od čega je jedan bio lijepi volej udarac. Suarez je tada po prvi puta, nakon prosinca 2013. godine, upisao ‘hat-trick’ u prvom poluvremenu. Zadnji puta to mu je uspjelo kao igraču Liverpoola protiv Norwicha u Premier ligi.

OZNAKE: luis suarez, gremio