Jurić nakon Hajduka golom u sudačkoj nadoknadi srušio i Dinamo

21.10.2023., Velika Gorica - SuperSport Prva Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, HNK Gorica - GNK Dinamo. Ivan Banic Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic / Pixsell

Prvi put u povijesti HNL-a Gorica je uspjela pobijediti Dinamo. U 12. kolu SuperSport HNL-a domaćin je do 2:1 (0:0) slavlja došao pogotkom Ante Mateja Jurića u 92. minuti susreta. Isti igrač je ove sezone Gorici u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu i nad Hajdukom. Prethodno su Plavi poveli preko kapetana Arijana Ademija u 63. minuti da bi u 70. za izjednačenje zabio Nikola Vujnović.

Izabranici Dinka Jeličića su tako došli do pete pobjede u sezoni kojom su se uz odigranu utakmicu više s ukupno 19 osvojenih bodova na trećem mjestu ljestvice izjednačili s današnjim suparnikom. Momčad Sergeja Jakirovića je pak treći put u sezoni teren napustila pognute glave. Za tjedan dana Gorica putuje u Rijeku dok će Dinamo na Maksimiru dočekati Lokomotivu.

Prvo uzbuđenje na utakmici vidjeli smo u 8. minuti kada je udarac Ademija s osam metara iskosa blokirao Maloča, uslijedili su potom pokušaji Ljubičića i ponovno Ademija koje je uspio obraniti Banić.

Nakon udarca Baturine u 15. minuti s ruba kaznenog prostora došlo je do kontakta između veznjaka Plavih i Raspopovića, a sudac Kolarić nije smatrao da se radi o situaciji vrijednoj pokazivanja na bijelu točku.

Bulat je u 20. minuti pucao s dvadesetak metara iskosa, no nije bio dovoljno precizan tako da vratar Gorice nije imao potrebu intervenirati. Isti igrač je iz nešto bliže udaljenosti šutirao i tri minute kasnije za sigurnu obranu Banića.

Nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka Mišić je blokirao pokušaj Mitrovića s 15 metara, a mlak udarac Blummela potom brani Nevistić.

Dobra akcija Plavih uslijedila je u 32. minuti kada su Ademi i Ljubičić kombinirali po lijevoj strani nakon čega je potonji gurnuo loptu prema Drmiću, a on na vrhu peterca nije uspio dobro zahvatiti loptu. Minutu kasnije udarac je s desetak metara iskosa iskušao i Mišić, no nije bilo opasnosti po gol Gorice.

Na isteku 34. minuti Baturina je pokušao pobjeći obrani domaćih, ali odličnom obrambenom reakcijom njegov prodor je na dvadesetak metara od gola zaustavio Ndockyt.

U posljednjoj minuti prvog dijela Ademi je spustio loptu za Vidovića koji je sa 17 metara iskosa gađao suprotni kut, a lopta je prošla pokraj stative.

Na samom startu drugog dijela Špikić je snažno zapucao s 18 metara, a Banić je uspio odbiti loptu.

Gorica je pak napala u 50. i to preko lijeve strane odakle je ubacio Štiglec, a Ljubičić je prebacio loptu preko vlastitog gol.

Dinamo je zaprijetio u 57. kada je Špikić proigrao Bulata koji je pucao s ruba šasnaesterca za sigurnu obranu Banića. Minutu kasnije Baturina se u prodoru prema golu Gorice oslobodio dva suparnička igrača nakon čega je sa 16 metara pucao malo pored vratnice. Isti igrač je snažno pucao s dvadesetak metara u 60. minuti za još jednu dobru intervenciju domaćeg čuvara mreže.

Dinamo do zaslužene prednosti dolazi u 63. minuti. Bulat je bio u ulozi asistenta, a Ademi je s 15 metara odlično pogodio gornji lijevi kut Banićeva gola. Bio je to njegov prvi pogodak nakon nedavnog povratka iz Kine.

Sedam minuta kasnije domaćin se vraća u rezultatski egal. Nakon ubačaja s desne strane Jurić je spustio loptu za Vujnovića, a on je snažnim udarcem sa sedam metara iskosa matirao Nevistića. Izjednačenje su tako donijeli igrači koji su nedugo prije ušli u igru, a crnogorski napadač je došao do svog drugog gola u sezoni.

Špikić je u 73. minuti sa šest metara iskosa zatresao stativu, no i da je bio precizniji pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat. Pet minuta kasnije Baturina se izborio za udarac s 18 metara te je loptu poslao malo iznad prečke.

Mišićev solo prodor u 82. minuti rezultirao je udarcem sa sedam metara iskosa kojeg je u posljednji trenutak uspio blokirati Munksgaard.

Nakon ubačaja Marina u 91. minuti iz slobodnog udarca s desne strane glavom je s 12 metara pucao Kulenović, a lopta je otišla pored stative.

Gorica do gola vrijednog tri boda dolazi u 92. minuti. Soldo je odlično podvalio loptu za Jurića koji je prizemim udarcem sa sedam metara iskosa poslao loptu pokraj Nevistića. I njemu je to bio drugi gol u sezoni.

Posljednju šansu na utakmici imao je Dinamo. Ristovski je u 95. minuti dočekao odbijenu loptu, no s ruba šesnaesterca je pucao pored stative.

dvanaesto kolo će biti kompletirano sutra kada se od 15 sati na Aldo Drosini sastaju Istra 1961 i Rijeka dok u 18 sati na Poljudu Hajduk dočekuje Osijeka.