Juniori Basela bolji od Dinama

08.11.2023., stadion Leichtathletik St. Jakob, Basel, Svicarska - UEFA Liga prvaka mladih, put prvaka, 2. kolo, Basel - GNK Dinamo.  Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

Dinamovi juniori uzvratnu će utakmicu 2. kola UEFA Youth League, Uefine Lige prvaka mladih, čekati s dva pogotka zaostatka, prenose službene stranice Plavih. U prvom je dvoboju Basel slavio s 2:0, a uzvrat je predviđen za 29. studenoga u 14 sati. Ukupni pobjednik izborit će plasman u play-off, odnosno 1/16 finala.

Plavi će u uzvratu igrati bez svog kapetana Vite Čaića koji je isključen zbog prekršaja u 88. minuti. Domaći su nakon nešto više od pola sata igre vodili s 2:0, ali na scenu je tada stupio Baselov vratar Tim Pfeiffer koji je zaustavio nekoliko snažnih i opasnih udaraca i tako bio jedan od glavnih aktera koji je švicarskoj momčadi sačuvao zalihu od dva gola prednosti.

Basel je poveo u 14. minuti kad je Cobel Sow Garcia ubacio s desna, a Adriano Onyegbule dočekao loptu na “drugoj vratnici”. Baš kad je Vilim Gec, nakon proigravanja Luke Vrbančića, gađao suprotni kut i zagrijao dlanove švicarskog vratara, uslijedio je novi pogodak na drugoj strani terena. Axel Kayombo je asistirao, a Romeo Beney u kaznenom prostoru udarcem ljevicom zatresao mrežu za 2:0 u 33. minuti.

Na otvaranju drugog dijela u gužvi pred švicarskim golom nakon Pfeifferove neoprezne reakcije nitko nije natrčao na loptu. Deset minuta kasnije Baselov je vratar zaustavio opasan pokušaj Tonija Majića. Odmah je potom Majić proigrao Čaića koji je snažno potegnuo malo pored vrata. U 77. je minuti Zlatan Košćević lansirao loptu uza samu vratnicu…

Pfeiffer je i sedam minuta kasnije amortizirao snažan Čaićev pokušaj s 20 metara. Odmah potom vrlo je dobro iz slobodnog udarca gađao Gec, ali i ovaj put ispriječio se raspoloženi švicarski čuvar mreže.