Josip Krznarić osvojio prvu zlatnu medalju za Hrvatsku u džudu na Globalnim igrama

18.01.2015., Zagreb - 14. Sveucilisno pojedinacno prvenstvo u judu u dvorani Sutinska vrela. r"nPhoto: Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatski džudaš Josip Krznarić (AJK “Mladost” – Zagreb) je osvojio zlatnu medalju na Globalnim igrama koje se održavaju u Vichyiju od 4.-10. lipnja.

Krznarić je osvojio zlatno odličje u kategoriji do 60kg. Džudo je ove godine prvi put uveden na program Globalnih igara te je ovo ujedno i prva medalja osvojena za Hrvatsku u džudu.

Zemlje koje su nastupile u džudu uz Hrvatsku bile su Australija, Belgija, Izrael, Japan, Nizozemska, Njemačka, Poljska, Velika Britanija i domaćin Francuska.

Virtus Global Games najvažnije je međunarodno natjecanje za vrhunske sportaše s intelektualnim teškoćama, Downovim sindromom i autizmom bez intelektualnih teškoća.

Francuska federacija prilagođenog sporta (FFSA) organizirala je 6. izdanje Virtus Global Games, godinu dana prije Paraolimpijskih igara u Parizu. Na ovim igrama nastupa tisuću vrhunskih sportaša i iz 80 različitih zemalja. Ovo natjecanje, koje odgovara 15 svjetskih prvenstava u tjedan dana, mobiliziralo je više od 400 volontera, sudaca i dužnosnika iz cijele Francuske.