Izvrsnim pogotkom iz slobodnog udarca Tuci donio Lokomotivi tri boda protiv Rudeša

15.09.2023., Zagreb - SuperSport HNL, 08. kolo, NK Lokomotiva - NK Rudes. Indrit Tuci slavlje gola Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

U prvoj utakmici 8. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva je u Kranjčevićevoj slavila protiv Rudeša rezultatom 1:0 (1:0). Jedini pogodak na utakmici bilo je djelo Indrita Tucija koji je u 39. minuti iz slobodnog udarca odlično zatresao mrežu gostiju.

Izabranici Silvija Čabraje su tako upisali drugu uzastopnu pobjedu u prvenstvu dok je Rudeš predvođen novim trenerom Tonijem Golemom sedmi put travnjak napustio pognute glave.

Idućeg vikenda Lokomotiva će gostovati kod Hajduka na Poljudu dok Rudeš očekuje sraz s Dinamom.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo u 10. minuti kada su dobro kombinirali domaćini. Latković je proigrao Petkovića čiji udarac s desetak metara iskosa sigurno brani Čavlina.

U 13. minuti na suprotnoj strani travnjaka Kanižaj je na asistenciju Tucija pobjegao obrani Rudeša nakon čega je nesebično uposlio Bulatovića, no on ometen od strane Camposa iz odlične pozicije loptu šalje pored gola.

Rudeš je opasan četiri minute kasnije kada je Petković reagirao na odbijenu loptu, no njegov spretni pokušaj sa šest metara kupi vratar Lokomotive.

Bašić je u 29. minuti dubinskim proigravanjem u šansu gurnuo Petkovića, ali on ometen Kalaicom nije uspio na pravi način zaprijetili golu Lokomotive tako da je Čavlina upisao još jednu sigurnu intervenciju.

Lokomotiva je u vodstvu od 39. minute kada je fantastično iz slobodnog udarca s 25 metara živi zid prebacio Tuci te pogodio donji desni kut Rudešova gola. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj sezoni HNL-a.

U posljednjoj minuti prvog dijela Pešić se izborio za udarac s ruba kaznenog prostora kojim je gađao suprotne rašlje, a lopta je prohujala malo iznad grede.

Drugo poluvrijeme je bez većih uzbuđenja prolazilo sve do 81. minute kada je nakon povratnog dodavanja Rešetara s dvadesetak metara snažno pucao Pasariček, a lopta je prošla malo pored stative.

Dvije minute kasnije preko Tucija je zaprijetila i Lokomotiva. Napadač domaćih je pucao glavom pored vratnice nakon što ga je ubačajem s lijeve strane pronašao Milićević.

U završnim minutama utakmice Lokomotiva je mogla doći do još jednog pogotka. Prvo je Bubanja u 94. minuti s dvadesetak metara pucao pored stative, a potom je Fetai na asistenciju Mudražije s desetak metara pucao ravno u Kralja.

Kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu dueli Dinama i Slaven Belupa te Rijeke i Osijeka.