IZBJEGLI KATASTROFU Livaković primio tri gola, ali Fener s optimizmom čeka uzvrat protiv Grka

MERSIN, TURKIYE - MARCH 02: Livakovic (40) of Fenerbahce in action during the Turkish Super Lig week 28 football match between Atakas Hatayspor and Fenerbahce at Mersin Stadium in Mersin, Turkiye on March 02, 2024. Eren Bozkurt / Anadolu,Image: 852984116, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Nogometaši Olympiakosa su pred svojim navijačima svladali Fenerbahče s 3-2 (2-0), ali su Turci uspjeli izboriti aktivan rezultat za uzvrat, kakav ima i Fiorentina nakon što je odigrala 0-0 protiv Viktorije u Plzenu.

Talijanska momčad je imala više loptu u nogama i bila nešto opasnija pa s više optimizma može čekati uzvrat na svom stadionu Artemio Franchi, koji će biti odigran za tjedan dana.

U srazu Olympiakosa i Fenerbahčea pogotke za grčku momčad postigli su Konstantinos Fortounis u 8. minuti, Stevan Jovetić u 32. minuti i Chiquinho u 57. minuti. Strijelci za istanbulsku momčad bili su Dušan Tadić u 67. minuti iz kaznenog udarca i Irfan Kahveci u 74. minuti.

Nakon sat vremena igre, činilo se da turska momčad tone prema rezultatskoj katastrofi na pirejskom stadionu Georgios Karaiskakis, jer je Olympiakos u tom trenutku vodio s 3-0. Hrvatski reprezentativni vratar Dominik Livaković bio je prilično nemoćan u sve tri situacije, od kojih su dvije proizašle iz velikih pogrešaka gostujućih obrambenih igrača.

LIVAKOVIĆ ODLUČIO: Ostajem u Fenerbahčeu, do ljeta… A onda ćemo vidjeti

U 8. minuti Turci nisu uspjeli ispucati loptu daleko od svog gola već je ona došla do Konstantinosa Fortounisa koji se nalazio na oko 25 metara. Kapetan Olympiakosa je došao na 20-ak metara od gola kad je odlučio zapucati. Gađao je donji desni kut, Livaković se bacio i ispružio koliko je mogao, ali je udarac bio i snažan i precizan te je lopta završila u mreži.

U 32. minuti Fortounis je bio dodavač za Stevana Jovetića koji je izbjegao zaleđe i po lijevom boku se sjurio u kazneni prostor prema Livakoviću. Kad je iskosa ušao u peterac Jovetić je pucao, a lopta je prošla Livakoviću ispod lijevog dlana i završila u golu za 2-0.

U 57. minuti su ponovno pogriješili gosti. Izgubljenu loptu na 30-ak metara od gola Olympiakos je pretvorio u tri gola prednosti. El Kaabi je dodao Chiquinhu, a portugalski veznjak je sa desne strane iz kaznenog prostora pogodio suprotnu malu mrežu za 3-0.

Unatoč nepovoljnom rezultatu, momčad Ismaila Kartala nije izgubila nadu. To im se isplatilo u 68. minuti, kad je Dušan Tadić opravdano dosuđeni kazneni udarac pretvorio u pogodak za 3-1.

Samo šest minuta poslije turska momčad je izvela odličnu akciju. Nakon ubačaja s desne strane Poljak Sebastian Szymanski proslijedio loptu u desno prema Irfanu Kahveciju koji je iz prve pucao i pogodio suprotan donji kut za konačnih 3-2.

Turci tako s mnogo više optimizma mogu čekati uzvrat koji je na rasporedu 18. travnja, a Grci mogu žaliti zbog ispuštene prednosti.