Ivan Huklek nije uspio osvojiti broncu, izgubio je od aktualnog svjetskog prvaka

Tokio, 03.08.2021 - Hrvac Ivan Huklek pobijedio je u osmini finala kategorije do 87 kilograma na OI u Tokiju Amerikanca Johna Waltera Stefanowitza na bodove 5-3.
foto HINA/ Damir SENCAR/ ds

HINA/ Damir SENČAR

Hrvač Ivan Huklek u srijedu nije uspio osvojiti brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju. Bolji od njega u borbi za brončano odličje bio se srpski hrvač Zurab Datunašvilij, aktualni svjetski prvak u kategoriji do 87 kilograma. Datunašvilij je slavio rezultatom 6:1.

Podsjetimo, Huklek je u srijedu ostvario pobjede protiv Amerikanca Johna Waltera Stefanowicza od 5:3 i Uzbekistanca Rustama Asakalova sa 4:1, da bi u polufinalu izgubio od Ukrajinca Žana Belenjuka sa 1:7, dok je Datunašvili nakon poraza od Belenjuka u osmini finala u srijedu, u četvrtak u repesažu svladao Alžirca Bachira Sid Azaru sa 5:1.

Datunašvili je rođen u Tbilisiju u Gruziji te je nastupao za tu zemlju do 2018. kada je promijenio državljastvo te od tada predstavlja Srbiju.