Istra 1961 u debiju Tramezzanija pobijedila Osijeka

10.02.2024., stadion Aldo Drosina, Pula - SuperSport HNL, 22. kolo, NK Istra 1961 - NK Osijek. Emmanuel Ekong Photo: Luka Batelic/PIXSELL

Luka Batelic / Pixsell

Istra 1961 je prvijencem Emmanuela Ekonga koncem prvog poluvremena u 22. kolu SuperSport HNL-a pred oko tisuću gledatelja na stadionu Aldo Drosina slavila protiv Osijeka. Talijanski trener Paolo Tramezzani tako je na najbolji način debitirao na klupi kluba iz Pule.

Zeleno-žuti su petom pobjedom u sezoni učvrstili pretposljednje mjesto na ljestvici te Rudešu sad bježe velikih 18 bodova. Bijelo-plavi su pak sedmi put napustili travnjak pognute glave te su tako dali priliku Gorici i Lokomotivi da dodatno zakompliciraju borbu za europska mjesta. U sljedećem kolu Istra 1961 gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa dok će Osijek na Opus Areni biti domaćin Gorici.

Prilikama siromašno prvo poluvrijeme ipak nije ostalo bez pogotka. U 43. minuti u vodstvo dolazi Istra 1961 i to akcijom koja je započela ispucavanjem Majkića nakon čega je Erceg proslijedio loptu prema golu gostiju. Brlek potom nije uspio otkloniti opasnost što je iskoristio Vuk da uputi loptu u prostor gdje je utrčao Ekong koji je iskoristio nesporazum Jurišića i Malenice te je glavom poslao loptu u mrežu. Vratar Osijeka je tom prilikom zaradio i žuti karton jer je nakon upućenog udarca napravio prekršaj nad napadačem Zeleno-žutih. Ekongu je to pak bio prvijenac za momčad iz Pule.

Ni nastavak utakmice nije ponudio veća uzbuđenja. Tek je u 87. minuti Erceg bježi obrani gostiju, no u ključnom trenutku si je dao predug for tako da je Malenica prvi stigao do lopte. Minutu kasnije je na suprotnoj strani travnjaka Cokaj iz slobodnog udarca ubacio za Almasija koji je s desetak metara pucao glavom, ali nije bio dovoljno precizan.

Cokaj je zaprijetio u 89. minuti pokušajem s ruba šesnaesterca kojeg je Majkić ipak uspio zaustaviti. Domaćin je u 98. minuti imao veliku priliku preko Lisice čiji je snažan udarac s desetak metara na gol crti blokirao Cokaj nakon čega je pomoćni sudac označio zaleđe.

U 100. minuti utakmice Duarte pada u kaznenom prostoru Istre 1961 nakon duela s Ćalušićem, no suci na koncu nisu reagirali, a žuti karton je zbog prigovora dobio Jugović nakon čega je označen kraj susreta.

Kolo se nastavlja od 17:10 kada u Kranjčevićevoj počinje utakmica Lokomotive i Dinama.