Istra 1961 pogotkom Lisice u 101. minuti slavila na Poljudu

02.09.2023., Split - SuperSport HNL, 7. kolo, HNK Hajduk - NK Istra 1961.  Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Zvonimir Barisin / Pixsell

Više nema momčadi u SuperSport HNL-u s maksimalnim učinkom. Istra 1961 je na gostovanju na Poljudu pred 24.893 gledatelja slavila protiv Hajduka rezultatom 0:1 (0:0). Pogodak vrijedan tri boda je 101. minuti postigao Mateo Lisica. Zeleno-žuti su tako došli i do prve pobjede u aktualnoj sezoni. Bili su s druge strane prekinuli rekordni niz od devet uzastopnih prvenstvenih pobjeda.

Domaćin je imao više prilika, naročito u prvom dijelu, a zbog zaleđa su opravdano poništeni golovi Melnjaka i Livaje. Momčad Ivana Leke na koncu nije uspjela sačuvati na bod.

David Catala pak s druge strane slavi prvu pobjedu na klupi pulskog prvoligaša nakon što je u dva prethodna susreta osvojio po bod.

Veliku šansu Hajduk je propustio u 3. minuti. Odidja je s desne strane ubacio za Livaju koji je glavom spustio loptu za Krovinovića, a on je iz idealne pozicije sa četiri metra pucao preko gola.

Zeleno-žuti uzvraćaju tri minute kasnije kada je Petrusenko s lijeve strane ubacio za Čuića koji je udarcem glavom s devet metara zatresao gredu.

Već u 8. minuti smo vidjeli novu veliku priliku za Hajduk. Sigur je okomitim dodavanjem u situaciju 1 na 1 s Majkićem izbacio Melnjaka, no vratar Istre brani njegov pokušaj.

Kombinacije iz slobodnog udarca domaćih u 23. minuti okonačana je udarcem Melnjaka s desetak metara kojeg je vratar Istre lako ukrotio.

Tri minute kasnije Livaja je oduzeo loptu Marešiću nakon čega je snažno pucao sa sedam metara iskosa, a lopta je prohujala malo iznad prečke.

Nova prilika za Hajduk je uslijedila u 32. minuti kada je Melnjak s lijeve strane idealno proigrao Livaju, a njegov udarac s pet metara je u posljednji trenutak uspio blokirati Marešić.

Bijelu su mrežu gostiju zatresli u 41. minuti kada je Odjidja iz slobodnog udarca pronašao Melnjaka koji je glavom proslijedio loptu iza leđa Majkića, no to je napravio iz zaleđa tako da zgoditak nije priznat.

Mreža Istre se tresla i u 48. kada je Odjidja s desne strane ubacio za Livaju koji je s osam metara glavom zakucao loptu pod gredu, ali to je također učinio iz nedozvoljene situacije.

U 63. minuti Moufi je ubacio na drugu stativu, a Livaja je sa šest metara iskosa pucao pokraj okvira gola.

Livaja je u 72. minuti ostavio loptu za Moufija, a njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora je uspio blokirati Petrusenko.

Na startu sudačke nadoknade Šarlija je nogom pogodio Ercega u glavu koji je na trenutak izgubio svijest. Sudac Pajač je smatrao da je žuti karton za stopera Hajduka dovoljna kazna, a nakon skoro pet minuta stanke igra je nastavljena.

U sedmoj minuti nadoknade Benrahou je s desne strane ubacio za Šarliju koji je s osam metara glavom pucao iznad gola.

Do gola vrijednog velikog slavlja Istra je došla u 101. minuti. Nakon brze kontre loptu je na koncu povukao Lisica koji je sa 17 metara preciznim prizemnim udarcem svladao Lučića.

Kolo će biti zaključeno sutra kada su na rasporedu dueli Rijeke i Varaždina te Osijeka i Dinama.