Istra 1961 nadoknadila zaostatak od dva gola i osvojila bod u Koprivnici

19.08.2023., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 5. kolo, NK Slaven Belupo - NK Istra  1961. Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Damir Spehar / Pixsell

U prvoj utakmici petog kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo i Istra 1961 su na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici odigrali bez pobjednika, bilo je 2:2 (2:1). Strijelci za Farmaceute su bili Benedik Mioč i Ante Crnac dok su bod gostima donijeli Matej Vuk i Ante Erceg.

Zeleno-žuti su u debiju novog trenera Davida Catale drugo kolo u nizu uspjeli nadoknaditi zaostatak od dva gola te stići do vrijednog boda, ujedno trećeg u aktualnoj sezoni. Slavenu je ovo pak bio drugi remi u sezoni.

U sljedećem kolu Istra 1961 će biti domaćin Rudešu dok izabranike Ricarda Moniza očekuje gostovanje kod Gorice.

Domaćin je poveo u 12. minuti kada je Bosec probio po desnoj strani nakon čega je uputio prizemni ubačaj u šesnaesterac na kojeg je loše reagirao Marešić tako da lopta dolazi do Mioča, a on je laganim udarcem s osam metara poslao loptu iza Majkića.

Farmaceuti su vodstvo povećali u 23. minuti kada su kombinirali Mioč i Crnac, a potonji je preciznim udarcem sa 17 metara pogodio donji lijevi kut Istrina gola.

Gost se u igru vraćaju u 38. kada je Mlinar ubacio za Vuka, a on je s 15 metara iz voleja atraktivno i efektno poslao loptu u suprotnu malu mrežicu.

Konačni rezultat je postavljen u 84. minuti. Bila je to brza akcija Zeleno-žutih u kojoj je na koncu Matheus ubacio s lijeve strane, a Erceg je udarcem glavom sa sedam metara matirao Sušaka.

Kolo se nastavlja sutra kada se sastaju Rudeš – Hajduk, Osijek – Gorica i Rijeka – Lokomotiva dok je sraz Dinamo – Varaždin odgođen.