Inter Miami bez Messija poražen u finalu US Open kupa

epa10865549 Inter Miami forward Leonardo Campana reacts after scoring a goal against the Atlanta United during the first half of a MLS soccer match between Inter Miami CF and Atlanta United FC at Mercedes Benz Stadium in Atlanta, Georgia, USA, 16 September 2023.  EPA/ERIK S. LESSER

EPA/ERIK S. LESSER

U finalnom susretu US Open kupa nogometaši Houstona su s 2-1 pobijedili Inter Miami za koji nije zaigrao ozlijeđeni argentinski majstor Lionel Messi.

Igrači Houstona prema osvajanju trofeja uvelike su zakoračili u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali vodstvo 2-0. U 24. minuti Griffin Dorsey je postigao prvi pogodak, dok je u 33. Amine Bassi realizirao jedanaesterac za 2-0 kluba iz Teksasa koji je potpuno dominirao tijekom prvih 45 minuta.

U nastavku utakmice Miami je tek uspio smanjiti, ali ne i ugroziti pobjedu suparnika. U 92. minuti Josef Martinez je postigao počasni pogodak za Inter.

Houston je time osvojio svoj drugi US Open kup trofej u povijesti, dok osim ozlijeđenog Messija za Inter Miami nije igrao ni Jordi Alba.