INDIANA IZJEDNAČILA, MINNESOTA NA 2-0 Dončić briljirao u pobjedi nad Clippersima, Zubac solidan u porazu

Apr 23, 2024; Los Angeles, California, USA; Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) is defended by Los Angeles Clippers forward Paul George (13) during the first quarter of game two of the first round for the 2024 NBA playoffs at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Kiyoshi Mio-USA TODAY Sports Photo: Kiyoshi Mio/REUTERS

Kiyoshi Mio/REUTERS

Nakon dvije utakmice u Los Angelesu Clippersi i Dallas su na 1-1, Luka Dončić je odigrao sjajnu utakmicu u 96-93 pobjedi Mavericksa kojom su izjednačili seriju. Dončić je zabio 32 koša (11/26) i dodao devet asistenciju uz naglasak da je zabio dvije super-važne trice u zadnjoj četvrtini kad se utakmica lomila, prvu za 76-73 kojom je njegova momčad završilo 9-0 seriju kojom su minus šest pretvorili u plus tri, drugu za 90-81 na minutu i pol prije kraja. Kyrie Irving bio je na 23 koša (4/8 za tri), PJ Washington je zabio 18 (6/10), od toga 12 u zadnjoj četvrtini. Za Clipperse po 22 su zabili Paul George (7/14) i James Harden (6/14, osam asistencija), Kawhi Leonard je zabio 15 (7/17), Ivica Zubac je za 33 minute imao 13 koševa (5/12) i 12 skokova.

Milwaukee nije bez ozlijeđenog Giannisa Antetokounmpa uspio dobiti i drugu utakmicu protiv Indiane, Pacersi su u gostima pobijedili s 125-108 i izjednačili na 1-1. Damian Lillard je opet imao sjajno prvo poluvrijeme, nakon 35 u prvoj utakmici, u utorak navečer nakon pola utakmice bio je na 24 koša, no nije bilo dovoljno, Indiana je na poluvremenu vodila s 60-55, prednost koja je sredinom zadnjeg perioda narasla na +23. Pascal Siakam je dominirao s 37 koševa (16/23), 11 skokova i šest asistencija, Myles Turner je zabio 22 (9/15) uz sedam skokova i šest asistencija, Tyrese Haliburton je imao po 12 koševa (4/10) i asistencija. Za Buckse Lillard je zabio 34 (6/13 za tri) uz pet asistencija, Brook Lopez je bio na 22 koša (8/13).

Minnesota je unatoč tek 15 koševa (3/12) Anthonyja Edwardsa i 12 (3/7) Karl-Anthonyja Townsa s 105-93 pobijedila Phoenix i došla do 2-0 vodstva u seriji. Umjesto dva glavna igrača za Wolvese su u prvi plan iskočili Jaden McDaniels koji je zabio 25 (10/17) uz osam skokova te Rudy Gobert (6/8) i Mike Conley (7/13) koji su zabili po 18. S druge strane, ni zvijezde Phoenixa nisu briljirale, Devin Booker je zabio 20 uz šut 6/13 dok je Kevin Durant zabio 18 šutirajući 6/15. Bivši igrač Cedevite i Zadra Jusuf Nurkić je za Sunse imao deset koševa (5/11) uz 14 skokova i četiri asistencije.