Indiana i New Orleans preko Bostona i Sacramenta ušli u polufinale Sezonskog turnira, dominirali Haliburton i Ingram

Dec 4, 2023; Indianapolis, Indiana, USA; Indiana Pacers guard Tyrese Haliburton (0) dribbles while Boston Celtics guard Jaylen Brown (7) defends in the second half at Gainbridge Fieldhouse. Mandatory Credit: Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports Photo: Trevor Ruszkowski/REUTERS

Trevor Ruszkowski/REUTERS

Indiana je pobijedila Boston s 122-112 a New Orleans je s 127-117 nadigrao Sacramento u prvim utakmicama četvrtine finala NBA sezonskog turnira. Pacersi će na istočnoj strani turnira za ulazak u finale igrati protiv boljeg iz ogleda Milwaukeeja i New Yorka, dok Pelicansi čekaju pobjednika susreta Lakersa i Phoenixa, obje se utakmice igraju u utorak navečer.

Sjajni bek Indiane Tyrese Haliburton je s 26 koševa (10/18), 13 asistencija i deset skokova ostvario prvi triple-double NBA karijere i povukao Indianu do gostujuće pobjede nad favoriziranim Bostonom. Celticsi su krajem druge četvrtine vodili 55-46, Pacersi su okrenuli na 85-74 krajem trećeg perioda a u zadnje dvije minute se ušlo s 105-105. Utakmicu su Pacersi prelomili tricom i dodatnim bacanjem Haliburtona za 109-105 a nakon promašaja Jayson Tatuma još jednu tricu zabio je Buddy Hield.

Sedam igrača Indiane, koja je za tricu šutirala 19/40, bilo je na 12+ koševa, Buddy Hield je zabio 21 (7/11), Myles Turner 17 (7/16) i deset skokova. Za Boston Tatum je zabio 32 (13/26) uz 12 skokova i šest asistencija, Jaylen Brown 30 koševa (14/23) uz devet skokova.

Sacramento je nakon osam minuta igre vodio s 32-17 protiv Pelicansa međutim od tog trenutka do New Orleans je dominirao i sa -15 do druge minute trećeg perioda otišao kod 79-64 na +15.

Kod Pelicansa Brandon Ingram je dominirao s 30 koševa (10/20), osam skokova i šest asistencija, Herbert Jones je imao 23 koša (8/13) i po pet skokova i asistencija, Jonas Valanciunas 18 koševa (7/11) i 11 skokova, Zion Williamson je ostao na deset koševa (5/8) i po šest skokova i asistencija. Za Sacramento De’Aaron Fox je imao 30 koševa (10/25), Domantas Sabonis 26 koševa (8/12), 13 skokova i deset asistencija.