HT PRVA LIGA Varaždin na Poljudu bolji od Hajduka

16.06.2020., Split - Utakmica 29. kola HT Prve lige izmedu Hajduka i Varazdina pred praznim tribinama na Poljudu.Josip Juranovic, Domagoj Drozdjek

Milan Sabic/PIXSELL

U 29. kolu HT Prve lige Varaždin je pred praznim tribinama Poljuda došao do vrijedne pobjede nad Hajdukom rezultatom 2:3 (0:3).

Izabranici Samira Toplaka su već u prvom dijelu susreta preko dvostrukog strijelca Drožđeka te Mamića došli do uvjerljivog vodstva. Bili su u nastavku ublažili poraz preko Vuškovića i Caktaša, ali do remija nisu uspjeli doći. Varaždin je s ova tri boda u borbi za ostanak pobjegao posljednjeplasiranom Inter-Zaprešiću na četiri boda prednosti.

Prvu priliku na utakmici kreirao je Hajduk u 2. minuti kada je Čolina nakon kombinacije s Jairom pronašao Eduoka, on se driblingom oslobodio čuvara, ali njegov udarac s desetak metara ne pronalazi okvir gola.

Varaždin je uzvratio u 19. minuti i to pogotkom. Nakon pogreške Mujakića Senić je uposlio Obregona, a on u pravo vrijeme pronalazi Drožđeka koji preciznim udarcem matira vratara Hajduka.

Gosti su povećali prednost u 24. minuti kada je Teklić na 20 metara pronašao Mamića, a on je preciznim prizemnim udarcem pogodio suprotni kut Posavčeva gola za svoj ovosezonski prvijenac u dresu Varaždina.

Hajduk je do pogotka mogao doći u 27. minuti kada Caktaš asistira za Dolčeka, no njegov udarac s ruba kazenog prostora nije bio težak zadatak za Nevistića.

Samo minutu kasnije iz daljine je pucao Nejašmić, ali lopta prolazi tik uz vratnicu. U 31. minuti Hamza je dobrim okomitim dodavanjem uposlio Čolinu, on je u petercu tražio Jaira, ali ispred njega loptu kupi vratar Varaždina.

Varaždin je do novog pogotka zamalo došao u 32. minuti kada je s više od 20 metara pucao Đurasek, njegov udarac brani golman Hajduka, a odbijena lopta dolazi do Drožđeka čiji pokušaj blokira Vušković. Tri minute kasnije u Posavec upošljava Obregon koji vara Vuškovića, no njegov udarac brani Posavec.

Tudor je izmjenom reagirao već u 36. minuti kada je umjesto Dolčeka na teren poslao Brnića.

Međutim ni to nije pomoglo Bilima. U 40. minuti Ivan Posavec se odličnim potezom oslobodio Hamze, a onda pronašao Drožđeka kojem nije bilo teško sa sedam metara svladati Posaveca.

Domaćini su do gola mogli doći u 43. minuti, ali udarac Caktaša s desetak metara iskosa nogom brani Nevistić. Dvije minute kasnije Caktaš je uposlio Čolinu, a on ponovno u petercu traži Jaira, no i ovaj put prvi na lopti je Nevistić.

Hajduk je vodstvo Varaždina smanjio u 49. minuti kada je lijevom nogom sa 17 metara suprotan kut precizno pogodio Vušković.

U 52. minuti gosti su ponovno blizu pogotka kada je udarac Obregona sa 17 metara Posavec odbio u vratnicu.

Tri minute kasnije nije bilo preciznosti u pokušaju Brnića s ruba kaznenog prostora dok je u 63. minuti iz okreta s deset metara pucao Blagaić, ali Nevistić je siguran.

Nevistić se iskazao i u 66. minuti kada je odlično obranio pokušaj Vuškovića s oko 20 metara. U istoj minuti još jedna njegova dobra obrana nakon što je Kreković petom proigrao Čolinu.

Bili do novog gola dolaze u 74. minuti. Ovaj put s 20 metara precizno pogađa Caktaš za svoj već 14. ovosezonski prvenstveni zgoditak.

Opasno je u 83. minuti nakon kontranapada zaprijetio Petković, ali njegov pokušaj prolazi pokraj vratnice.

U 89. minuti nakon ubačaja Juranovića glavom je sa šest metara pucao Caktaš, ali nije pogodio okvir gola. Bila je to dobra prilika da Hajduk dođe do izjednačenja.

Kolo se nastavlja od 21:05 kada na Rujevici Rijeka u derbiju kola dočekuje Lokomotivu.