Hrvatska se namučila protiv Tunisa i izborila subotnje polufinale protiv Njemačke

30.06.2021.,Split - Utakmica skupine B kosarkaskog kvalifikacijskog turnira za plasman na Olimpijske igre  izmedju Hrvatske i Brazila  u Spaladium areni.Bojan Bogdanovic

Ivo Cagalj/PIXSELL

Hrvatska je u čudnoj i nekvalitetnoj utakmici s dva potpuno različita poluvremena pobijedila Tunis 75-70 u utakmici skupine B kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre i tako se plasirala u polufinale gdje će u subotu u 16:30 sati igrati protiv Njemačke. U drugom polufinalu igraju Brazil i Meksiko.

Nakon prvih 20 minuta Hrvatska je uz solidnu obranu vodila 42-28 i iako je i to izgledalo dosta loše, rezultat je bio dobar. Međutim, u trećoj četvrtini obrana Hrvatske se potpuno raspala a u napadu se svodilo na igru jedan na pet, i to uglavnom u izvedbi naših najrazvikanijih igrača. Poveo je Tunis 57-56 a košarka koja se igrala, na obje strane, izgledala je kao loš kvartovski hakl.

Ipak, u egal završnici Hrvatska je izvukla pobjedu, najviše zahvaljujući borbenosti Pavla Marčinkovića čijih 7 napadačkih skokova govori sve o njegovoj igri. Hezonja je na 1:45 do kraja zabio za 69-65, a nakon što se Hrvatska obranila, Hezonja forsira šut za tri i promašuje. Tunižani spuštaju na 69-67. Marčinković stavlja tricu na 35 sekundi do kraja za 72-67, a Ukić ubrzo radi faul na šutu za tri pa Tunižani sa tri pogođena bacanja na 18 sekundi prije kraja opet dolaze na -2. Na sreću po hrvatsku reprezentaciju, Tunis je imao još dva faula do bonusa, pa je prošlo velikih 12 sekundi dok Hezonja nije stao na liniju bacanja. Hezonja je pogodio jedno, u napadu je skočio Marčinković a Ukić je nakon prekršaja iskoristio slobodna bacanja za 75-70.

Mario Hezonja je zabio 27 uz šut 9/11 za dva i 2/10 za tri koša, i 8 skokova. Bojan Bogdanović 14 koševa (2/4 za dva, 2/10 za tri koša), Ante Žižić 14 koševa (5/8) i 12 skokova. Miro Bilan 7 koševa i 4 skoka, Marčinković 5 koševa i 7 skokova, Ukić 4 koša (1/8), 3 skoka i 2 asistencije, Jordano (1/4) i Rogić (1/1) po 2 koša.

OZNAKE: košarka, fiba