ARGENTINA – HRVATSKA 0:3 Rakitić zabio za potpuni potop Argentine, Hrvatska u osmini finala

Hrvatsku nogometnu reprezentaciju večeras u 20 sati u ruskom gradu Nižnjem Novgorodu čeka druga utakmica na Svjetskom prvenstvu. Nakon pobjede nad Nigerijom, suparnik je Argentina.

Prema posljednjim informacijama, izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Dalić odlučio je iznenaditi i u prvih 11 umjesto Kramarića staviti Brozovića koji je i dobio priliku protiv Nigerije. U sredinu terena također uvodi novog veznjaka, a Luka Modrić ide na polušpicu.

Argentinski izbornik Jorge Sampaoli odlučio se za sustav 3-4-3, bez Pavona od prve minute.

Argentina (3-4-3): Caballero; Mercado, Otamendi, Tagliafico; Salvio, Mascherano, Enzo Pérez, Acuña; Messi, Agüero, Meza.

Hrvatska (4-2-3-1): Subašić; Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić; Rakitić, Brozović; Rebić, Modrić, Perišić; Mandžukić.

UŽIVO:

KRAJ

91′ – Rakitić zabija iz kontre za potpuni potop Argentine

90′ – Vida pred samim hrvatskim vratima blokira argentinski udarac

87′ – Greda Rakitića iz slobodnog udarca s 25 metara

85′ – Otamendi nesportskim potezom napucava loptu Rakitiću u glavu dok je ležao na podu i dobiva žuti karton

80′ – GOOOOL! Modrić za 0:2

75′ – Rakitić nakon sudara ostaje ležati na travnjaku, sudac ne zaustavlja igru pa je Zlatko Dalić utrčao u teren

71′ – Dybala puca iznad gola

70′ – Kramarić s puno prostora na lijevoj strani, ubačaj u zadnji trenutak čisti obrana

66′ – Vrsaljko ubacuje prema Mandžukiću, al ovaj pogađa vanjski dio mreže

64′ – Subašić na crti brani udarac Meze, najneugodnija situacija pred hrvatskim golom u utakmici

62′ – Sjajna intervencija Lovrena, blokirao je pokušaj Argentinaca u šesnaestercu

58′ – Mandžukić je dobio žuti karton zbog prekršaja na Mezi

56′ – Dalić mijenja ozlijeđenog Rebića, u igru ulazi Andrej Kramarić.

55′ – Sampaoli radi dvije zamjene, iz igre su izašli Salvio i Aguero, a priliku će dobiti Pavon i Higuain

52′ – GOOOOL! Spektakularan pogodak iz voleja Ante Rebića za hrvatskih 0:1

50′ – Dalić na zagrijavanje poslao Badelja, Kovačića i Kramarića

49′ – I u drugom poluvremenu agresivno i nervozno s obje strane

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme, za sada bez zamjena u obje reprezentacije

KRAJ PRVOG DIJELA

45′ – Modrić izvrsnim ubačajem pronalazi Rebića, koji nažalost loptu izbacuje visoko preko vrata

39′ – Rebić je oštrim startom na Mercadu zaradio žuti karton. Izbornik Dalić vidno je uznemiren zbog Rebića

36′ – Rebić kritizira suđenje i raspravlja se s uzbekistanskim sucem.

33′ – Vrsaljko ubacuje s lijeve strane, a Mandžukić u padu loše zahvaća loptu s pet metara i promašuje gol

30′ – Rebić je krivim dodavanjem lopte na 20 metara od svog gola loptu dao Enzu Perezu koji sam sa svega desetak metera promašio praznu hrvatsku mrežu

29′ – Rebić je krenuo u kontru, ali ga je srušio Mascherano oko centra. Sudac nije dosudio prekršaj niti dodijelio karton

27′ – Aguero vuče loptu s desne strane, ulazi na 15 metara i ubacuje, ali Strinić čisti ispred Messija koji natrčava

22′ – Acuna puca na hrvatski gol, ali lopta je završila na gredi

21′ – Hrvatska lijepo kombinira, iz daljine je probao Brozović, ali blokiran je od obrane Argentine

16′ – Enzo Perez je s dvije noge srušio Rakitića koji je na sreću prošao bez ozbiljnijih posljedica

13′ –  Messi za Salvija, koji povratno dodaje Mezu, ali nailazi na blok Dejana Lovrena

9′ – Otamendi uzvraća Mandžukiću koji također pada na travnjak uz bolni izraz na licu

7′ – Mandžukić je nagazio Otamendija koji uz bolnu grimasu pao na travu

5′ – Prva prilika za Hrvatsku! Perišić je, nakon prolaska po lijevoj strani, uputio jak udarac prema golu, ali argentinski vratar Caballero ju je odbio u korner

3′ – Argentina je krenula agresivno i odlučno

1′ – Počela je utakmica! Hrvatska u ulozi formalnog gosta igra u novoj, crnoj garnituri dresova

Nižnji Novgorod, 21.06.2018 – 100 metarska zastava na ulicama Nižnji Novgoroda pred današnju utakmicu Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Argentine i Hrvatske.