Hit momčad Primere nastavlja s pobjedama: Girona na +5 od Real Madrida

epa10970088 Girona FC's Savio (C) celebrates with teammates after scoring a goal during the Spanish LaLiga soccer match between Rayo Vallecano and Girona FC in Madrid, Spain, 11 November 2023.  EPA/Rodrigo Jimenez

EPA/Rodrigo Jimenez

Nogometaši Girone će i nakon 13. kola španjolskog prvenstva ostati vodeća momčad, jer su u prvoj utakmici subotnjeg programa slavili s 2-1 protiv Rayo Vallecana na gostovanju u Madridu.

Domaća momčad je povela golom Alvara Garcije u 5. minuti. Ukrajinac Artem Dovbik je izjednačio u 42. minuti, a konačnih 2-1 postavio je Brazilac Savio u 65. minuti.

S 11 pobjeda Girona je prikupila 34 boda i nalazi se na vrhu ljestvice s pet bodova više od Real Madrida koji će od 21 sat ugostiti Valenciju. Rayo Vallecano je s 18 bodova devetoj poziciji.

Španjolska – 13. kolo
Rayo V. – Girona 1-2 (Garcia 5 / Dovbik 42, Savio 65)