Barcelona preokretom do pobjede. Deportivo Alaves zabio najbrži pogodak u svojoj povijesti

epa10971834 FC Barcelona's midfielder Pedri (C) in action against Alaves' defender Andoni Gorosabel (L) during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Deportivo Alaves, in Barcelona, Spain, 12 November 2023.  EPA/Alberto Estevez

EPA/Alberto Estevez

U susretu 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je preokretom porazila Deportivo Alaves sa 2-1 nakon što su gosti poveli već u 18. sekundi utakmice.

Alaves je poveo u 18. sekundi utakmice. Ilkay Gundogan je izgubio loptu na centru nakon čega je uslijedila brza kontra gostiju koju je u pogodak pretvorio Samuel.

Bio je to najbrži pogodak Alavesa u povijesti Primere, no rekord lige još uvijek drži Joseba Llorente koji je u siječnju 2008. zabio gol za Real Valladolid protiv Espanyola nakon 7.22 sekunde utakmice.

Barcelona je uspjela izjednačiti u 53. minuti. Jules Kounde je centrirao u šesnaesterac, gdje je loptu dočekao Robert Lewandowski i lijepo zabio glavom Barca je preokrenula rezultat golom poljskog napadača iz jedanaesterca u 78. minuti.

Na vrhu ljestvice i dalje se nalazi Girona sa 34 boda, Real Madrid ima dva boda manje, dok je Barcelona treća sa 30 bodova.

Alaves je ostao na 14. mjestu sa 12 bodova.