03.01.2022., Split - HNK Hajduk zapoceo je s pripremama za nastavak sezone. Trener Valdas Dambrauskas okupio je igrace na pomocnom terenu poljudskog stadiona.
Filip Krovinovic

Miroslav Lelas

U sklopu priprema za nastavak HT Prve lige Hajduk će od subote boraviti u Portugalu gdje ga već u nedjelju, 9. siječnja, s početkom u 15 sati na “Estádio Algarve” u Faru očekuje prijateljski sraz s Ajaxom.

Ove dvije momčadi posljednji put su se sastali 1995. godine u četvrtfinalu Lige prvaka kada je prvi susret na Poljudu završio 0:0, a Ajax je u uzvratnoj utakmici u Nizozemskoj slavio s 3:0 te je na koncu osvojio Ligu prvaka.

Kopljanici se nakon prvog dijela Eredivisie nalaze na drugom mjestu ljestvice s bodom zaostatka za PSV-om dok su u Ligi prvaka izborili plasman u osminu finala nakon što su osvojili skupinu u kojoj su bili Sporting Lisabon, Borussija Dortmund i Besiktas. Sljedeći suparnik će im biti Benfica.

OZNAKE: Ajax, hnk hajduk, nhapp