Hajduk na pogon Livaje svladao dojmljivi Varaždin

30.07.2022., stadion Varteks, Varazdin - 3. kolo SuperSport Hrvatske nogometne lige, NK Varazdin - HNK Hajduk.  Marko Livaja  Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban / Pixsell

Varaždinu dojam, Hajduku bodovi, Livaji epitet igrača utakmice. Epilog je to dvoboja 3. kola SuperSport HNL-a u kojem su Bili pred 6.947 gledatelja na stadionu Varteksa svladali domaćina rezultatom 0:2 (0:2).

Izabranici Marija Kovačevića su na krilima nadahnutog i raspoloženog Teklića veći dio utakmice bili bolji takmac, no mnogobrojne prilike koje su kreirali nisu uspjeli konkretizirati. Tome je pridonio i večeras vrlo dobri mladi golman gostiju Karlo Sentić.

Hajduk je tako došao i do druge gostujuće pobjede na startu nove sezone, ali znatno bolju igru će morati ponuditi već u četvrtak želi li u kvalifikacijama Konferencijske lige preskočiti portugalsku Vitoriju Guimaraes.

U posljednji trenutak u redovima gostiju zbog prehlade nije bilo kapetana Lovre Kalinića. Umjesto njega je priliku za službeni debi dobio Sentić koji je upravo u Varaždinu proveo na posudbi prošlu sezonu.

Prvu priliku u 6. minuti kreirao je Sahiti kada je u opasnoj zoni oduzeo loptu Postonjskom, no u nastavku akcije njegov udarac odlazi pokraj gola Varaždina.

Dvije minute kasnije domaćini uzvraćaju upravo preko Postonjskog koji je s dvadesetak metara gađao suprotni kut, ali lopta prolazi metar od vratnice. U 10. minuti iz daljine je probao i Teklić, no ravno u Sentića. Uslijedio je potom i jako dobar ubačaj Herrere s lijeve strane kojeg Peco s vrha peterca nije uspio skrenuti u okvir vratiju.

Odličnu šansu u 18. minuti ubačajem vanjskom s desne strane je pripremio Teklić, a udarac Elezija sa sedam metara brani golman Hajduka. Četiri minute kasnije raspoloženi Teklić je sam pucao s dvadesetak metara, ali lopta odlazi iznad prečke. U 25. minuti s ruba šesnaesterca je pucao i Brodić, no lopta od bloka odlazi u korner.

Usprkos boljoj igri Varaždina u 29. minuti u vodstvo dolazi Hajduka. Lovrencsics je ubacio s desne strane, a Livaja je poreda Laminea primio loptu te je s desetak metara nakon okreta pogodio donji desni kut Zelenikinog gola.

Varaždin je zaprijetio u 35. minuti kada je s dvadesetak metara snažno pucao Postonjski, a Sentić je uspio odbiti loptu. Dvije minute kasnije Peco odlično ubacuje za Elezija, ali on na sedam metara nije uspio glavom dobro zahvatiti loptu. U 41. minuti iz okreta je sa sedam metara probao i Brodić, no i on nije dobro zahvatio loptu tako da je za Sentića to bio lagan zadatak.

U posljednjim trenucima prvog dijela Hajduk je povećao prednost. Nakon pogreške Brodića koji je izgubio posjed lopte strijelac je ponovno bio Livaja kojeg je okomitim dodavanjem uposlio Krovinović, a on je majstorskim malonogometnim potezom prebacio Zeleniku te je još jednom zatresao mrežu domaćih.

Sentić je upisao još jednu sigurnu obranu i u 48. minuti nakon što je s ruba kaznenog prostora iskosa prizemni udarac uputio Peco.

U 49. minuti u situaciju 1 na 1 sa Sentićem nakon proigravanja Teklića izlazi Brodić, no njegov pokušaj prebacivanja vratara odlazi pokraj stative.

Lukav je u 51. minuti izravno iz kornera pogodak pokušao postići Postonjski, ali Sentić se nije dao iznenaditi te je boksao loptu koja je išla u njegov bliži kut. Sentić je u dobrom izdanju i minutu kasnije kada paradom brani udarac Brodića sa sedamnaest metara.

Uslijedio je period igre bez velikih prilika. Prva sljedeća uslijedila je u 76. minuti kada se nakon ubačaja Brekala lopta sretno odbila do Šege, no on nije dobro pucao tako da je lopta otišla daleko od okvira gola.

Posavec je u 82. minuti povratnim dodavanjem pronašao Teklića koji je snažno pucao s dvadesetak metara, a lopta je prohujala blizu suprotne stative. Minutu kasnije iz slične udaljenosti je uslijedio slabašniji pokušaj istog igrača kojeg Sentić lagano brani.

Hajduk se javio u 89. minuti kada je Livaja uputio oštro dodavanje u šesnaesterac kojeg Mlakar nije uspio skrenuti u gol. Bilo je to posljednje uzbuđenje u ovom sadržajnom susretu.

Treće kolo bit će zaključeno sutra kada su na rasporedu susreti Osijeka i Slaven Belupa te Rijeke i Gorice.