Gotovo je! Rijeka s dva fantastična gola do velikog preokreta na Poljudu!

28.01.2024., Split- Stadio Poljud, 20. kolo SuperSport HNL: Hajduk - Rijeka

Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka i Rijeke od 17:45 na Poljudu igraju utakmicu 20. kola SuperSport HNL-a. Jadranski derbi dočekuje Hajduk na vodećem mjestu prvenstva s 41 bodom, dok je Rijeka druga s tri boda manje. Dinamo, koji brani titulu prvaka, nalazi se na trećem mjestu s 37 bodova.

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca, pomoćnici su Goran Pataki iz Đakova i Ivan Starčević iz Bjelovara dok je četvrti sudac Oliver Romić iz Osijeka. VAR sudac je Ante Čuljak iz Zagreba odakle dolazi i pomoćni VAR sudac Ivan Vučković. Delegat utakmice je Ivan Bračko iz Đelekovca, kontrolor suđenja je Ivica Modrić iz Zagreba, dok funkciju časnika za sigurnost obnaša Marko Svilić.

Poljud je rasprodan, a na centru su se pred tisućama ljudi došla pokazati dva najfriškija pojačanja – Ivan Perišić i Josip Brekalo. Dočekani su ovacijama.

Početne postave:

Hajduk: Lučić, Sigur, Uremović, Šarlija, Moufi, Pukštas, Žaper, Sahiti, Krovinović, Kleinheisler, Livaja

Rijeka: Labrović, Radeljić, Smolčić, Galešić, Goda, Selahi, Fruk, Pjaca, Janković, Pašalić, Ivanović

Tijek susreta:

90+12′ Gotovo je! Rijeka je došla do pobjede i vodstva na ljestvici!

90+5′ Novi pad u šesnaestercu Rijeke, Kolarić opet pokazuje faul u napadu. Počelo je i naguravanje igrača, još uvijek traje rasprava, a žute kartone dobili su Kalik, Labrović i Kalinić

90+3′ Marko Livaja je pao u šesnaetercu, suđen mu je prekršaj u napadu. U ponovljenoj snimci vidljivo je da je iskrenuo gležanj i sada se nalazi izvan terena, a liječnici mu pružaju pomoć

89′ Igrat će se čak jedanaest minuta sudačke nadoknade!

87′ Žuti karton za Žapera zbog neopreznog starta

85′ Pokušava sada efektno i Kalik, škaricama. Njegov udarac odlazi pored vrata

84′ Izlazi Selahi, ulazi Bogojević

84′ Sjajna obrana Labrovića, Kleinheisler je iz daljine sjajno pucao, ali još bolje obranio vratar Rijeke

80′ Pjaca izlazi, umjesto njega u igri je Petrović

77′ Umjesto Šarlije ulazi Kalinić

76′ Šarlija je slabo reagirao i odbio loptu samo do Selahija koji snažnim udarcem iskosa s desne strane pogađa suprotni kut.

72′ Izlazi Krovinović, a u igri je Odjidja-Ofoe. Mikanović je zamijeni Moufija, koji malo šepa.

68′ Traje prekid na Poljudu zbog bakljade Torcide.

65′ Izlazi Pašalić, mijenja ga Grgić. Fruk ide iz igre, ulazi Hodža

64′ Ipak – ništa od gola. Sudac je preko VAR sobe dosudio da je bilo igranja rukom!

61′ Pašalić je ubacio, obrana Hajduka nije se najbolje snašla, velika je bila gužva na drugoj vratnici, a na kraju je loptu u gol poslao Goda!

58′ Promjene kod Hajduka – izlaze Sahiti i Pukštas, u igri su Benrahou i Kalik

55′ Rijeka je izjednačila!  Smolčić je ubacio rukama, a onda je Obregon fantastičnim udarcem pogodio kraj Lučića.

54′ Obregon je probao glavom, ali ni on nije bio precizan

51′ Sigur je dobio žuti karton. I on će propustiti Osijek

50′ Prilika za Rijeku, Janković je ubacio iz slobodnjaka, Smolčić je bio u jako dobroj poziciji, ali je glavom skoro pa promašio loptu i samo ju je dodao Lučiću.

47′ Žuti karton za Selahija zbog faula nad Livajom

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

46′ Obregon ulazi umjesto Ivanovića na otvaranju drugog poluvremena.

45+3′ Završeno je prvo poluvrijeme na Poljudu

45′ Tri minute nadoknade.

45′ Prvi udarac Rijeke u okvir vrata. Pjaca je prošao po lijevoj strani, a iako je imao dva igrača protiv sebe uspio je ubaciti u sredinu gdje je bio Fruk. No, njegov udarac glavom nije bio problem za Lučića.

41′ Pukštasu je već drugi put pao zavoj s glave i ponovno mu je potekla krv. Krovinović sugerira klupi da ga zamijene, ali mladi Amerikanac se vratio u igru

37′ Žuti karton sada za Sahitija. U duelu s Pjacom Sahiti je tražio prekršaj, krenuo je u raspravu sa sucem, koji mu je pokazao žuti karton. Neće igrati u sljedećem kolu protiv Osijeka.

32′ Žuti karton za Radeljića zbog opasnog starta nad Livajom. Igrač Rijeke ostao je ležati na travnjaku, pa sudac čeka da se pridigne kako bi mu mogao pokazati karton

21′ Pjaca je trčao s loptom tridesetak metara i onda pao u duelu s jednim igračem Hajduka. Tražio je prekršaj, ali Kolarić je samo odmahnuo rukom.

15′ Hajduk vodi!!! Marko Livaja zabija za ludnicu na Poljudu! Livaja je propustio ubačaj Sigura, lopa je došla do Kleinheislera, koji vraća za Livaju koji glavom pogađa za svoj deveti gol ove sezone. Hajdukov pogodak će se ipak pisati Pukštasu jer ga je lopta pogodila u leđa prije nego je ušla u mrežu nakon Livajinog udarca.

13′ Skoro tri minute trajao je prekid. Pukštas je otrčao s travnjaka po novi dres i vjerojatno po neku “zakrpu” na arkadi. Goda se vratio na teren.

10′ Snažan sudar glavama… Pukštas i Goda istovremeno su krenuli na loptu i sudarili se udarili glavama. Pukštasu je pukla arkada i dres mu je potpuno krvav, a Goda dolazi k sebi na travnjaku. Jako ružno je ovo izgledalo, ali obojica su, čini se, dobro.

9′ Izgubio je Hajduk loptu na centru. Janković je povukao kontru, imao je suigrače i lijevo i desno, ali se odlučio na udarac s 20-ak metara i to je otišlo malo preko gola.

4′ Žuti karton za Smolčića zbog starta na Moufiju

2′ Nezgodan sudar Kleinieshlera i Jankovića, koji je u padu nagazio Mađara.

1′ Utakmica je počela!

OZNAKE: Rijeka, Hajduk, nhapp