GVARDIOL TRAGIČAR Manchester United slavio protiv Cityja u finalu FA Kupa i dohvatio Europu u posljednjoj utakmici sezone

David Klein / Zuma Press / Profimedia

Manchester United je osvojio FA kup nakon što je u velikom finalu na Wembleyu pobijedio Manchester City 2:1 i 13. put u svojoj povijesti osvojio ovo natjecanje.

United je odigrao odlično prvo poluvrijeme, a poveo je u 30. minuti nakon velike pogreške Joška Gvardiola.

Cityjev golman Ortega nepotrebno je istrčao na jednu dugu loptu, ali Gvardiol uopće nije gledao gdje mu je golman. Želio mu je vratiti loptu glavom, ali je prebacio istrčaloga Ortegu i servirao prazan gol Alejandru Garnachu za vodstvo Uniteda. Devet minuta kasnije United je pobjegao u kontru i Kobbie Mainoo je sjajnu akciju okrunio golom za 2:0.