Gorica nastavila pobjednički niz – na Drosini pala Istra 1961

23.09.2023., Pula: U okviru 9.kola Supersport HNL, na pulskom stadionu Aldo Drosina, NK Istra ugostila je Goricu.

Sasa Miljevic / Pixsell

Gorica je upisala treću pobjedu u trećoj utakmici otkad ih je preuzeo Dinko Jeličić. Nakon Rudeša i Hajduka u sklopu 9. kola SuperSport HNL-a su na Aldo Drosini rezultatom 0:1 (0:1) upisali i slavlje protiv Istre 1961. Jedini pogodak na utakmici bilo je djelo Valentina Majstorovića koji je glavom zatresao mrežu nakon ubačaja Štigleca.

S 15 osvojenih bodova nakon osam odigranih utakmica Gorica se uz susret više izjednačila s Hajdukom na vrhu ljestvice. Zeleno-žuti su pak drugi put u nizu i četvrti ukupno poraženi. Zamjerke iz njihova tabora će ići i prema sucu Franu Joviću koji pri rezultatu 0:0 nije sudio kazneni udarac iako ga je VAR pozvao na pregled video snimke. Uz to nisu imali ni sreće obzirom da su preko Kadušića i Čuića zatresli prečku.

U idućem kolu Gorica će dočekati Varaždin dok će Istra 1961 biti domaćin Lokomotivi. Prije toga ih očekuju i kup ogledi u kojima će izabranici Dinka Jeličića gostovati kod Zagoreca dok će momčad koju vodi David Catala otputovati u Unešić gdje je čeka ogled sa Zagorom.

Domaćin je blizu vodstva bio već u 5. minuti utakmice kada je Erceg u situaciju 1 na 1 s Banićem izbacio Kadušića, no njegov udarac s desetak metara pogađa gredu.

Valinčić je u 19. minuti pao u kaznenom prostoru Gorice nakon što ga je nogom zahvatio Maloča, no sudac Jović se nije oglasio. Uslijedila je VAR intervencija i pregled video snimke, međutim zagrebački arbitar je ostao kod svoje prvotne odluke da nema kaznenog udarca. Navedena situacija je u poluvremenu izazvala i reakciju sportskog direktora Istre 1961 Saše Bjelanovića koji je, kako prenosi Glas Istre, zbog ove odluke izvrijeđao glavnog suca utakmice.

Dobru akciju Zeleno-žutih smo vidjeli i u 25. minuti kada je Valinčić nakon prodora po lijevoj strani idealno uposlio Kadušića, ali je sa šest metara loše pucao poslavši loptu visoko iznad gola.

Gorica je u šansi bila u 34. minuti kada je nakon ubačaja Raspopovića s osam metara glavom pucao Vujnović, a Majkić se nije dao iznenaditi.

Tri minute kasnije gosti dolaze u vodstvo. S lijeve strane je ubacio Štiglec, a iz drugog plana se ubacio Majstorović te je pored Valinčića s pet metara glavom poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov drugi gol u aktualnoj sezoni.

Dvoboj se potom primirio, a prvu ozbiljniju situaciju bilježimo tek u 77. minuti kada je Ekong ubacio za Čuića, a njegov udarac glavom s ruba šesnaesterca sigurno brani Banić.

Lisica je u 83. minuti dobro ubacio s lijeve strane, a Čuić je udarcem glavom sa sedam metara zatresao gredu. Tri minute kasnije isti igrač je dobro pucao sa 17 metara za odličnu obranu Banića, a vratar Gorice zaustavlja i pokušaj Ekonga nakon odbijene lopte nakon čega je označeno njegovo zaleđe.

Čuić je u akciji i u 90. minuti kada je dobro pucao sa 17 metara za još jednu odličnu intervenciju Banića. Nedugo potom je iz nešto veće udaljenosti pucao i Nebyla, ali nije bio dovoljno precizan. Bila je to posljednja šansa da domaćini dođu do boda.

Kolo se nastavlja od 19:15 kada na Poljudu počinje sraz Hajduka i Lokomotive.