Fruk i Delić strijelci u remiju Šibenika i Gorice, Jović podijelio tri crvena kartona

02.10.2022., Sibenik - SuperSport Prva HNL, 11. kolo, HNK Sibenik - HNK Gorica. Ivan Delic Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic/Pixsell

U posljednjoj utakmici programa 11. kola SuperSport HNL-a Šibenik i Gorica su pred 876 gledatelja na Šubićevcu odigrali neriješenih 1-1 (0-1).

Goste je u vodstvo pogotkom u 39. minuti doveo Toni Fruk, a konačan rezultat postavio je Ivan Delić iz kaznenog udarca u 82. minuti igre. Glavni sudac Fran Jović podijelio je čak tri crvena kartona, nijedan izravni, a redom su zahvaljujući njegovom kriteriju igru prijevremeno zbog disciplinskih prekršaja završavali Jurica Pršir (55.), Haruki Arai (73.) te Edin Julardžija (91.).

Ovim raspletom Šibenik je u debiju Marija Cvitanovića upisao osmi ligaški remi u sezoni te je sada s 11 osvojenih bodova na sedmom mjestu, dok se Gorica svojim trećim remijem sa šest bodova na kontu izjednačila s Rijekom na dnu prvenstvene ljestvice.

‘Narančasti’ su danas zbog akumuliranih opomena bili bez  Mislava i Bernarda Matić te Stefana Perić. Velikogorički prvoligaš zbog kartona je bio bez usluga Suka i Steenvoordena te Raspopovića koji ima i zdravstvenih problema, baš kao i Keita.

U uvodu susreta gledali smo ravnopravan dvoboj. Gosti su zaprijetili već u 2. minuti kada se Mitrović po desnoj strani napada sjurio u šesnaesterac i u sredini pokušao pronaći Jurića, ali Arai je požrtvovnim uklizavanjem na sedam metara uspješno otklonio opasnost.

U narednom periodu je Šibenik imao svoj najbolji period u prvom dijelu, a glavnina događanja odvijala se po desnoj strani domaćeg napada gdje je najviše problema svojom aktivnošću gostima radio Arai.

Upravo je 24-godišnji Japanac u 6. minuti ubacio za veliku priliku ‘Narančastih’, ali u sredini se na osam metara Čop odlučio na pokušaj glavom iz zahtjevne pozicije, iza njegovih leđa nečuvan je loptu na udarac čekao Dolček.

Tri minute poslije lijepom i brzom kombinacijom su obranu gostiju izigrali Salomon i Čop, potonji se sjurio u šesnaesterac i s deset metara zapucao, ali istrčali Banić ‘ušao’ mu je u udarac i time upisao veliku obranu.

S odmakom vremena bilo je evidentno da Gorica poptuno preuzima kontrolu nad događanjima na terenu, Šibenik je izgledao dosta neorganiziranije i teže se branio, ali još teže s posjedom bio konkretan.

Gorica je ponovno prijetila u 23. minuti kada je Mitrović na desnom rubu šesnaesterca izbacio čuvara Araija i odigrao na sedam metara za Prokopa koji je loše zahvatio loptu, pa mu je Rogić mirno odbio pokušaj u bliži gornji kut. Nekoliko trenutaka poslije aktivni Japanac se na suprotnoj strani probio do pozicije za udarac, pucao je s osamnaest metara prizemno uz samu desnu vratnicu.

Vrlo dobru situaciju za ugorziti Rogića kreirao si je u 26. minuti Vojtko, dugu loptu Krizmanića 21-godišnji Slovak je atraktivno prvim dodirom gurnuo u prostor i zaobišao Japanca, ali lijevo iskosa sa sedam metara brzopleto je pucao preko okvira vrata.

Zaista nemoćno izgledali su ‘Narančasti’ u drugom dijelu prvog poluvremena. Veliku priliku za pogodak imao je nakon lijepe kombinacije po desnoj strani napada Mitrović u 37. minuti, ali Rogić je velikom obranom uspio zaustaviti i njegov pokušaj sa četiri metra.

Svoje bolje i konkretnije izdanje ‘Bikovi’ su ipak uspjeli kapitalizirati u 39. minuti igre. Jurić je u začetku izlaska u napad kvalitetno iz sredine povukao naprijed te otvorio Prokopa desno, 25-godišnji Austrijanac je odigrao prizemno u sredinu na rub šesnaesterca za Fruka, a 21-godišnjak mirno primio loptu, zavukao se u sredinu i s deset metara pogodio desni kut za 0-1 i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno sedmi u 39. S/HNL nastupu.

02.10.2022., Sibenik – SuperSport Prva HNL, 11. kolo, HNK Sibenik – HNK Gorica. Toni Fruk Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Do kraja prvog dijela Gorica je poslije pogreške Roma u 44. minuti imala veliku priliku za povećanje vodstva, ali Jurićev udarac lijevo iskosa sa sedam metara u suprotni kut uspio je zaustaviti koncentrirani Rogić.

02.10.2022., Sibenik – SuperSport Prva HNL, 11. kolo, HNK Sibenik – HNK Gorica. Igor Angelovski Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U nastavku smo prvu situaciju vidjeli u 49. minuti kada je iz prekida na lijevoj strani napada ubacio Vojtko, a u sredini skok dobio Krizmanić koji je glavom s osam metara pucao pored suprotne vratnice.

Planovi Gorice o mirnom nastavku kontrole susreta narušeni su u 55. minuti kada je Fran Jović Prširu zbog zakašnjelog starta nad Dolčekom na centru terena pokazao drugi žuti i isključujući crveni karton. Angelovski je zbog ovog događaja s terena povukao Prokopa, a u igru uveo Julardžiju.

Iako je Šibenik sada kontrolirao posjed, konkretne dolaske u posljednju trećinu Cvitanovićeva momčad nije uspijevala odigrati. Zabilježili smo u ovom periodu tek dalekometne pokušaje Skorupa i Vidovića s kojima Banić nije imao ni najmanjih problema.

Brojčano stanje na terenu se izjednačilo u 73. minuti nakon što je Jović poslije duela Fruka i Araija označio prekršaj Japanca i za to ga nagradio drugom opomenom, prvu je zaradio svega dvije minute ranije. Svakako vrijedi istaknuti da su odluke glavnog suca u obje situacije za isključujuće kartone vrlo dvojbene.

I dalje kroz igru nijedna momčad nije pokazivala dovoljno koncentracije i kvalitete za kreiranje dobrih pozicija u napadu, ali u 81. minuti Delić prima loptu na desnoj strani napada, prolazi pored nekoliko čuvara te ga po ulasku u šesnaesterac zakašnjelim startom ruši Jovičić, a Jović odmah svira najstrožu kaznu. Siguran je s bijele točke za 1-1 bio Delić poslavši loptu poluvisoko po sredini vrata za svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 16. u 98. S/HNL nastupu.

02.10.2022., Sibenik – SuperSport Prva HNL, 11. kolo, HNK Sibenik – HNK Gorica. Ivan Delic Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Do kraja dvoboja na opomenama lagani Jović (jedanaest žutih kartona) je u 91. minuti drugi žuti i isključujući crveni pokazao i Julardžiji, a što se igre tiče je Šibenik bio taj koji je posjedom aktivnije tražio pogodak, no osim udaraca Mine i Delića, koje je Banić sigurno ukrotio, drugih uzbuđenja u šesnaestercu gostiju nije bilo.

02.10.2022., Sibenik – SuperSport Prva HNL, 11. kolo, HNK Sibenik – HNK Gorica. Sudac Fran Jovic Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Šibenik je u sljedećem kolu gost u Zagrebu kod Lokomotive koja je u ovom kolu poražena u Gradskom vrtu od Osijeka (4-1) dok će Gorica u idućoj prvenstvenoj obvezi biti domaćin Rijeci koja je pak ranije danas na Rujevici poražena od Hajduka (0-1).