Europsko prvenstvo u hrvanju – Antonio Kamenjašević izborio repesaž

Zagreb, 19.04.2023.-  Europsko prvnestvo u hrvanju. Finale 125 kg,  Taha Akgul (TUR) vs. Geno Petriashvili (GEO)  .   foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

. foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

Antonio Kamenjašević, hrvatski predstavnik grčko-rimskog stila na Europskom prvenstvu u hrvanju, kojem je domaćin Zagreb, tijekom subote će pokušati kroz repesaž osvojiti broncu u kategoriji do 77 kilograma.

Kamenjašević je turnir otvorio pobjedom protiv jako dobrog Šveđanina Per Albina Olofssona. Pred kraj druge runde, kod rezultata 0-1, Kamenjašević je ušao u ramensko bacanje, a prilikom padanja Šveđanin se povrijedio te je Kamenjašević prošao u sljedeće kolo.

U osmini finala suparnik Kamenjaševiću bio je sjajno raspoloženi Armenac Malhas Amojan koji je pobijedio s uvjerljivih 10-0. Budući da je Armenac prošao u finale Europskog prvenstva Kamenjaševiću se u subotu otvara šansa da dođe do medalje kroz repesaž u kojem ga prvo očekuje meč protiv Danca Olivera Marca Kruegera.

Takvu sreću nisu imali ostali hrvatski predstavnici grčko-rimskim načinom Ivan Lizatović (do 63kg) i Ivan Huklek (do 87kg). Naime, suparnici od kojih su oni poraženi nisu dogurali do finala te su Lizatović i Huklek ostali bez mogućnosti da se provuku do medalje.