EUROPA LIGA Pobjede Anderlechta, Fenerbahčea i Astane

EPA/TOLGA BOZOGLU

Nogometaši Fenerbahčea, Astane i Anderlechta ostvarili su pobjede u prvim susretima petog kola Europa lige, u utakmicama koje su započele u 17 sati.

Fenerbahče je u skupini A sa 2:0 slavio protiv Zorye Luhansk, a pogotke su postigli Stoch u 59. i Kjaer u 67. minuti susreta. Zorya je kraj utakmice dočekala s desetoricom, jer je u trećoj minuti sudačke nadoknade ‘pocrvenio’ Sobol.

Fenerbahče je vodeća momčad skupina A sa 10 bodova, tri više od Feyenoorda i četiri od Manchester Uniteda, koji se međusobno sastaju večeras od 21 sat.

U skupini B Astana je s 2:1 bila bolja od APOEL-a. APOEL je poveo u 31. minuti preko Efrema, a samo dvije minute kasnije ostaju s igračem manje – crveni karton je dobio Astiz. Do kraja susreta Astana je preokrenula rezultat – izjednačio je Aničić u 59., a sva tri boda donio Despotović u 84. minuti.

APOEL je prvi u skupini B sa 9 bodova. Dva manje ima Olympiakos, a Astana je na trećem mjestui sa 5 bodova.

Anderlecht je u skupuni C slavio u gostima kod Galabe sa 3:1, Anderlecht je poveo u 10. minuti preko Tielemansa, a samo pet minuta kasnije izjednačuje Ricardinho sa bijele točke. Domaćini su mogli povesti u 75. minuti, ali Ricardinho nije uspio realizirati i drugi jedanaesterac. U 89. minuti Eyubov dobiva crveni karton, a minutu kasnije Bruno ponovno dovodi Anderlecht u vdstvo. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade ‘točku na i’ stavio je Teodorczyk.

Anderlecht je prvi sa 11 bodova, a Gabala posljednja bez osvojenog boda. Na drugom je mjestu St. Etienne sa 8, a treći Mainz sa 5 bodova.