EMILIANO MARTINEZ Vratar Aston Ville provocirao Francuze pa dobio drugi žuti ali ne i crveni karton. Evo objašnjenja

screenshot

Aston Villa je preko Lillea prošla u polufinale Konferencijske lige nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, prva utakmica u Birminghamu završena je 2-1 pobjedom engleske momčadi, istim rezultatom ali za Francuze okončano je 120 minuta uzvratne utakmice. Osim dobre igre treba naglasiti da su francuski navijači od početka na zub uzeli vratara Ville Emiliana Martineza na kojeg imaju, sjećate se toga, loša sjećanja sa utakmice finala Svjetskog prvenstva u Katru, točnije – neke argentinčeve geste nakon finalne utakmice nisu spadale u kategoriju sportskih.

Martinez je na kraju bio u centru pažnje, ne samo zbog činjenice da je obranio dva jedanaesterca, Nabilu Bentalebu u prvoj i Benjaminu Andreu u zadnjoj, petoj seriji. Naime, Martinez je u 39. minuti utakmice dobio žuti karton zbog zadržavanja igre, a nakon što je obranio jedanaesterac Bentalebu odlučio je malo provocirati navijače, stavio je kažiprst na nos i poručio im na taj način da ušute. Naravno, za to mu je sudac Ivan Kružliak iz Slovačke pokazao žuti karton, bio mu je to drugi, ali ne i crveni karton. Naravno, nastala je pomutnja, mnogima nije bilo jasno što se događa i zašto je Martinez ostao braniti.

Pravila su u ovakvim slučajevima jasna – žuti kartoni doneseni iz regularnog dijela utakmice ne prenose se na jedanaesterce, što znači da je ovaj drugi Martinezu u tom momentu zapravo bio prvi žuti karton.