Dva gola Salaha u gradskom derbiju, Liverpool preuzeo vrh Premierlige

epa10880920 Michail Antonio of West Ham United in action against Dominik Szoboszlai of Liverpool during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and West Ham United in Liverpool, Britain, 24 September 2023.  EPA/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/ADAM VAUGHAN

Nogometaši Liverpoola barem nakratko izbili su na vrh ljestvice engleskog prvenstva 2-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv gradskog rivala Evertona u prvom susretu 9. kola.

Domaći su od 37. minute imali igrača više na terenu nakon što je zbog dva prestrogo dobivena žuta kartona isključen Young, a svoju dominaciju u drugom poluvremenu materijalizirali su tek iz kaznenog udarca u 75. minuti kojega je iskoristio Salah. Prethodno je lopta pogodila u ruku Keanea u kaznenom prostoru gostiju. Konačni rezultat iz protunapada postavio je Salah svojim drugim golom u sedmoj minuti nadoknade.

Liverpool sada ima 20 bodova, kao i Tottenham te Arsenal, ali je na vrhu iako ima utakmicu više odigranu zbog najbolje razlike pogodaka. Everton je 16. sa sedam bodova.