DODATAN PRITISAK NA RIJECI Dinamo ostao na maksimalnom učinku protiv Istre 1961

07.04.2024., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport prva Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, GNK Dinamo Zagreb - NK Istra Pula. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic / Pixsell

Dinamo je u 29. kolu SuperSport HNL-a pred 9.290 gledatelja na Maksimiru i četvrti put ove sezone bio bolji od Istre 1961. Domaćini su slavili rezultatom 4:1 (2:1). Dvostruki strijelac za Modre je bio Fran Brodić, a po pogodak su dodali i Gabriel Vidović te Dario Špikić dok je privremeno izjednačenje Zeleno-žutim osigurao Elias Filet. Utakmica će ostati upamćena i po ozljedi glavnog suca Igora Pajača koji nije uspio završiti susret.

Izabranici Sergeja Jakirovića su 18. pobjedom u sezoni došli na samo dva boda zaostatka za vodećom Rijekom koju večeras očekuje Jadranski derbi dok su gosti iz Pule pod vodstvom Paola Tramezzanija upisali tek drugi poraz, a ukupno 13. u sezoni te se nalaze na osmom mjestu ljestvice. Dinamo će za tjedan dana u sklopu 30. kola gostovati kod Gorice dok Istru 1961 na Aldo Drosini očekuje regionalni derbi s Rijekom.

Modri su poveli već u 3. minuti. Sučić je u šesnaestercu proigrao Vidovića koji je driblingom Koskog poslao u prazno nakon čega je sa šest metara prizemnim udarcem pronašao put do mreže za svoj peti pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Zeleno-žuti su do gola mogli doći u 12. minuti kada je Ćalušić asistirao za Fileta koji se pored dva igrača Dinama izborio za udarac sa šest metara iskosa, no u njemu nije bilo siline tako da je Nevistić pred gol linijom pokupio loptu. Samo minutu kasnije Filet je odlično s lijeve strane prograo Kadušića koji s druge stative iz jake dobre situacije nije uspio matirati golmana Modrih.

Baturina je u 16. minuti okušao udarac s dvadesetak metara iskosa, a lopta je prošla pokraj suprotne vratnice. Sedam minuta kasnije Petković je okomitim dodavanjem u šansu izbacio Sučića čiji je udarac s desetak metara iskosa imao isti učinak. U 33. minuti je zbog ozljede igru napustio Pierre-Gabriel, a priliku je dobio Špikić.

Gosti do izjednačenja dolaze u 37. minuti. Nakon prizemnog ubačaja Devetaka s lijeve strane loše je reagirao Mišić kojem lopta prolazi preko noge te dolazi na drugu stativu odakle ju je iz blizine pod prečku smjestio Filet. Francuski napadač je tako iskoristio poklon upisavši četvrti zgoditak u aktualnoj sezoni HNL-a.

07.04.2024., stadion Maksimir, SuperSport HNL, 29. kolo, GNK Dinamo – NK Istra 1961. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Domaćin je na poluvrijeme ipak otišao s vodstvom. Do novog gola je došao u 44. minuti kada je Petković s lijeve strane ubacio u peterac, a tamo Devetak nije uspio otkloniti opasnost što je iskoristio Brodić za svoj deseti gol u prvenstvu.

Kombinacija Petkovića i Brodića je ubojita i u 58. minuti kada je potonji nakon asistencije hrvatskog reprezentativca prizemnim udaracem s desetak metara matirao Ćorića te se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Mierezom.

Tri minute kasnije Dinamo je definitivno potvrdio pobjedu. U ulozi asistenta je bio Baturina, a udarcem s desetak metara iskosa u prvi kut u strijelce se upisao Špikić koji je tako postigao četvrti pogodak u sezoni.

U 66. minuti je u dobroj šansi na suprotnoj strani travnjaka bio Fileta, no Nevistić je obranio njegov udarac sa sedam metara iskosa. Isti igrač je u prilici bio i dvije minute kasnije, ali u ključnom trenutku nije na dobar način primirio loptu tako da je golman domaćih pokupio loptu.

Elias je zicer promašio i u 70. minuti kada ga je ubačajem s desne strane pronašao Lisica, a on je iz peterca zatresao stativu.

U 73. minuti se dogodila i jedna neobična situacija. Zbog ozljede koljena je nastupa morao završiti glavni sudac Igor Pajač, a umjesto njega je ušao Zdenko Lovrić.

Špikić i Marešić su u 80. minuti dobro proigrali Roga odnosno Maurića, no oni nisu dobro primirili loptu tako da su dobre situacije otišle u nepovrat.

Posljednja šansa na utakmici pripala je Dinamu. Bulat je u sudačkoj nadoknadi iz skraćenog kornera ubacio za Ademija, a njegov pokušaj glavom sa šest metara odlazi malo pokraj stative.

Kolo će od 19:30 na Rujevici zaključiti Jadranski derbi Rijeke i Hajduka.