VELIKO SLAVLJE Odlični Dinamo uz dva gola Petkovića ‘srušio’ PAOK!

07.03.2024., Zagreb - Prva utakmica 1/8 finala UEFA konferencijske lige, GNK Dinamo - PAOK. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Dinamo je u prvoj utakmici osmine finala UEFA Konferencijske lige pred 18.562 gledatelja na Maksimiru slavio protiv PAOK-a rezultatom 2:0 (1:0). Junak slavlja Modrih bio je Bruno Petković koji se u dva navrata upisao u strijelce osiguravši svojoj momčadi značajnu prednost pred uzvrat koji će se za tjedan dana odigrati u Solunu.

Izabranici Sergeja Jakirovića su odigrali zrelu utakmicu u kojoj su suparnika limitirali na malen broj konkretnih prilika, dok su s druge strane iskoristili šanse koje su imali nakon pogreške Otta odnosno lucidnog dodavanja Baturine.

Prvu konkretniju situaciju na utakmici vidjeli smo u 4. minuti kada se nakon brze akcije u obećavajućoj situaciji našao Hoxha, ali se u ključnom momentu poskliznuo tako da je pucao daleko od gola. Gosti su uzvratili u 27. kada je nakon ubačaja s lijeve strane s desetak metara glavom pucao Živković, no nije bio dovoljno precizan.

Dobru šansu Modri su imali u 36. minuti kada je Petković proigrao Baturinu, a njegov prizemni pokušaj s ruba šesnaesterca Kotarski je uspio odbiti. Minutu kasnije domaćin je došao u vodstvo.

Nakon lošeg povratnog dodavanja Otta loptu je presjekao Petković čiji prvi udarac u situaciji 1 na 1 brani Kotarski, ali novu priliku nakon odbijene lopte kapetan Dinama nije propustio iskoristiti.

Do šanse u drugom dijelu smo čekali 67. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane glavom pucao Špikić za sigurnu obranu gostujućeg golmana.

Dinamo je prednost povećao u 71. minuti kada Baturina lucidno proigrao Petkovića koji je sa sedam metara gurnuo loptu pred Kotarskog za svoj sedmi pogodak u aktualnoj sezoni Konferencijske lige čime s Izraelcem Zahavijem dijeli prvo mjesto ljestvice strijelaca.

U 75. minuti je sa 17 metara nezgodan prizemni udarac uputio Vidović, a Kotarski je uz male poteškoće ipak uspio uspostaviti kontrolu nad loptom. Tri minute kasnije Baturina je izravno iz kornera pokušao postići pogodak, a golman gostiju je uspio boksati loptu.

PAOK je dobru šansu imao u 84. minuti kada je s 15 metara šutirao Murg, a lopta je proletjela malo iznad grede. Gosti su do gola mogli doći i u petoj minuti sudačke nadoknade kada je nakon ubačaja s desne strane s prve stative nezgodno šutirao Despodov, no Nevistić je odličnom rekakcijom uspio odbiti loptu.