Dinamo uvjerljivo slavio protiv Istre 1961

08.10.2023., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 11. kolo, GNK Dinamo - NK Istra 1961. Nogometas Dinama Maxime Bernauer slavi postignuti pogodak za vodstvo 1:0. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic / Pixsell

U posljednjoj utakmici 11. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na Maksimiru pred 5.037 gledatelja bio bolji od Istre 1961 rezultatom 3:0 (1:0). Za šestu prvenstvenu pobjedu Plavih u sezoni u strijelce su se upisali Maxime Bernauer, Marko Bulat i Mauro Perković.

Izabranici Sergeja Jakirovića su se tako vratili pobjedama nakon što su vezali poraze od Hajduka i Ballkanija. S nova tri boda su učvrstili treću poziciju na ljestvici te s odigranom utakmicom manje za Hajdukom zaostaju dva, a za vodećom Rijekom tri boda.

Zeleno-žuti su pak četvrto kolo u nizu upisali poraz. U tim utakmicama nisu uspjeli postići zgoditak, a primili su ih devet. Bolji rezultat će tražiti za dva tjedna kada ih u sklopu 12. kola očekuje regionalni derbi s Rijekom u Puli dok će Dinamo gostovati kod Gorice.

Iako je Dinamo od početka utakmice imao terensku inicijativu prvu opasnu situaciju na utakmici kreirali su gosti i to u 12. minuti kada je Valinčić s desne strane oštro ubacio u peterac, a Moharrami je u posljednji trenutak otklonio opasnost.

Dinamo u vodstvo dolazi u 15. minuti kada je prvijenac u plavom dresu postigao Maxime Bernauer. Nakon ubačaja iz kuta Bulata obrana Istre nije uspjela izbiti loptu koju je na koncu Perić s druge stative spustio za francuskog stopera, a on je snažim udarcem iz voleja sa sedam metara svladao Majkića.

Tri minute kasnije i gosti su zaprijetili iz kornera. Petrusenko je ubacio za Ercega čiji udarac glavom s osam metara brani Zagorac. Uslijedila je kontra Dinama koju je lošim udarcem s 15 metara iskosa okončao Emreli. Isti igrač je u 27. minuti pucao sa skoro trideset metara udaljenosti za sigurnu obranu Majkića.

Nakon asistencije Ademija odličnu šansu je u 32. minuti imao Emreli, ali golman Istre je na vrijeme izašao sa svojih vrata te je obranio njegov pokušaj sa šest metara iskosa.

U posljednjoj minuti prvog dijela Bulat je ciljao s 18 metara, a lopta je odletjela iznad gola. Isti igrač je iz malo veće udaljenosti pucao i u prvoj minuti nadoknade za novu obranu Majkića.

Drugo poluvrijeme je otvoreno prilikom Ademija koji je nakon dubinskog dodavanja Bernauera u 48. minuti s desetak metara iskosa poslao loptu pokraj suprotne stative.

Dinamo je dominaciju u drugom poluvremenu okrunio u 59. minuti kada je gol nakon odlične kombinacije s Emrelijem postigao Bulat. Do svog drugog gola u prvenstvenoj sezoni veznjak Plavih je došao preciznim udarcem sa sedam metara iskosa.

U 67. minuti je 3:0 za Dinamo. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne stative lopta se odbija do Perkovića koji je iz teške pozicije s druge stative uspio uputiti udarac koji završava u golu Istre. Bivši igrač Zeleno-žutih je tako protiv svoje bivše momčadi došao do prvijenca u plavom dresu.

Pokušaj Kaneka u 72. minuti sa šest metara iskosa je u posljednji trenutak u korner uspio odbiti Devetak.

Emreli je u 83. minuti pobjegao obrani Istre te je stigavši do lopte prije Majkića zatresao mrežu gostiju, no zbog zaleđa gol nije priznat. Isti igrač je tri minute kasnije pucao s desetak metara iz okreta, ali ispriječio se blok Valinčića.

Posljednji pokušaj Dinama vidjeli smo u 88. minuti kada je Sučić pronašao Kaneka, a njegov udarac s 15 metara iskosa odlazi malo pokraj suprotne stative.