Dinamo se ponovno spasio u sudačkoj nadoknadi – Emreli zabio za bod kod Varaždina

05.11.2023., Stadion NK Varazdin, Varazdin - SuperSport HNL, 14. kolo, NK Varaždin - GNK Dinamo.  Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

Dinamo je drugo kolo u nizu došao do boda u sudačkoj nadoknadi. Nakon što su u prošlog tjedna svladali Lokomotivu danas su na stadionu Varteksa u sklopu 14. kola SuperSport HNL-a pogotkom Mahira Emrelija remizirali kod Varaždina. Domaćin je prethodno bio u vodstvo od 53. minute kada se u strijelce upisao Domagoj Drožđek.

Plavi tako uz odigranu utakmicu manje imaju četiri bodova zaostatka za Rijekom i Hajdukom dok su se izabranici Marija Kovačevića osmim remijem u prvenstvu učvrstili na šestoj poziciji na ljestvici. Za tjedan dana Varaždin očekuje gostovanje na Poljudu dok će Dinamo na Rujevici odmjeriti snage s Rijekom.

Odličnu šansu je u 3. minuti imao Dinamo. Kombinirali su Baturina i Kaneko nakon čega je japanski ofenzivac sa šest metara iskosa pogodio suprotnu stativu.

Gosti su opasni i šest minuta kasnije kada je šut Drmića s desetak metara iskosa završio u bloku, a potom je iz drugog pokušaja loptu poslao malo pokraj vratnice.

U 10. minuti lopta se odbija do Theophilea koji je odlično pucao iz prve sa 17 metara također zatresavši stativu. Ponovno su domaćini imali dosta sreće.

Pritisak gostiju se nastavio i u 14. kada je iz slobodnog udarca pucao Baturina, a lopta se od živog zida odbija do Mišića koji ju je proslijedio do Kaneka čiji pokušaj s desetak metara brani Zelenika.

Domaćin je prvu šansu kreirao u 21. minuti kada je s 18 metara pucao Elezi, a Zagorac je obranio loptu koja je išla u njegovu gornju desnu stranu. Iz odbijene lopte je sa šest metara iskosa potom zapucao i Drožđek za novu dobru reakciju čuvara mreže Plavih.

Drmić je u 28. minuti ubacio s lijeve strane, a dobar pokušaj Vidovića s prve stative odlično brani Zelenika. Golman domaćih je dobru formu iskazao i tri minute kasnije kada je Kaneko asistirao za Mišića koji je šutirao sa sedam metara iskosa.

Drožđek je u 42. pucao s dvadesetak metara, a Zagorac je atraktivno ulovio loptu u letu.

Varaždin u vodstvo dolazi u 53. minuti. Bila je to akcija iz kontre u kojoj je Šego pobjegao po desnoj strani nakon čega je uputio oštru loptu u peterac, a tamo je Drožđek spretno skrenuo loptu u mrežu Plavih za svoj prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Postonjski je u 60. minuti iz kornera ubacio za Elezija, a on je dobro pucao glavom sa šest metara, no Zagorac je uspio prebaciti loptu koja je išla pod samu gredu.

Uslijedila je dobra situacija za Dinamo. Bulat je u 78. minuti izborio slobodni udarac na 17 metara, no iz njega je tek pogodio živi zid.

U 86. minuti je Ademi uposlio Emrelija koji je s vrha peterca poslao loptu pokraj Zelenike, ali ispred gol linije loptu izbija Bručić.

Mišić je u 90. uputio oštru loptu u peterac s desne strane napada, no nitko od njegovih suigrača nije stigao reagirat. U drugoj minuti sudačke nadoknade je s ruba kaznenog prostora iskosa pucao Kaneko, a lopta je otišla pored suprotne vratnice.

Do novog boda Plavi ipak dolaze u 95. minuti. Kaneko je s desne strane ubacio na peterac, a tamo se ubacio Emreli te je iz blizine poslao loptu pokraj Zelenike. Bio je to njegov četvrti gol u sezoni.

U šestoj minuti nadoknade smo vidjeli novu šansu za goste. Nakon ubačaja s desne strane Emreli je glavom usmjerio loptu u peterac, a tamo je Bručić zamalo prevario vlastitog golmana.

Kolo će biti zaključeno od 17:10 kada se na Aldo Drosini u Puli sastaju Istra 1961 i Slaven Belupo.