Dinamo propustio dva gola prednosti pa ipak slavio protiv Slaven Belupa

10.03.2024., stadion Maksimir,, Zagreb - Utakmica 26. kola HNL-a  GNK Dinamo - NK Slaven Belupo. Gabriel Vidovic Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

Efikasnim dvobojem Dinama i Slaven Belupa zaključeno je 26. kolo SuperSport HNL-a. Modri su pred 5.076 gledatelja na Maksimiru slavili protiv Farmaceuta rezultatom 5:2 (2:1). Domaćin je odlično otvorio utakmicu te je golovima Tibora Halilovića i Gabriela Vidovića zakoračio prema sigurnoj pobjedi, no gosti se nisu predavali te su preko Ivana Lepinjice i Mateja Šakote vratili rezultatsku neizvjesnost. Međutim Dinamo je tad na krilima Martina Baturine ipak došao do tri boda. Desetka Plavih je prvo izborila kazneni udarac kojeg je realizirao Sandro Kulenović, a potom je dva puta zatresao mrežu.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako došli do 15. pobjede u sezoni kojom za vodećom Rijekom uz odigranu utakmicu manje zaostaju pet bodova dok ih od Hajduka dijeli četiri boda. Momčad Roya Ferenčine je pak zabilježila 13. poraz kojim je ostala na osmoj poziciji. Dinamo će nakon uzvrata protiv PAOK-a u Solunu prvenstvenu utrku nastaviti gostovanjem kod Rudeša dok će Slaven Belupo na stadionu Ivan Kušek Apaš ugostiti vodeću Rijeku.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu te je u vodstvo došao već u 7. minuti kada je s dvadesetak metara prizemni udarac uputio Halilović pogodivši donji desni kut Sušakova gola. Veznjak Modrih je tako upisao prvi prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

U 18. minuti Dinamo je povećao prednost i to četvrtim zgoditkom Vidovića. Nakon ubačaja iz kornera obrana Slaven Belupa u nekoliko prilika nije uspjela otkloniti opasnost pa je na koncu lopta stigla do ofenzivca domaćih koji je sa sedam metara iskosa pronašao put do mreže.

Četiri minute kasnije Farmaceti smanjuju zaostatak. Nakon pogreške Halilovića Štrkalj je atraktivno petom ostavio loptu za Lepinjicu koji je snažnim udarcem s desetak metara poslao loptu pokraj Nevistića.

Štrkalj je u 27. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca Murića glavom zatresao mrežu Dinama, no zbog zaleđa njegovo zgoditak nije priznat.

Farmaceuti se u igru vraćaju u 59. minuti kada je Agbekpornu ukrao loptu Haliloviću nakon čega je u situaciji 1 na 1 s Nevistićem odličnom udarcem pod gredu mrežu domaćih zatresao Šakota. Bivši igrač Dinama je kao i Lepinjica također upisao treći zgoditak u aktualnoj sezoni HNL-a.

10.03.2024., stadion Maksimir,, Zagreb – Utakmica 26. kola HNL-a  GNK Dinamo – NK Slaven Belupo. Matej Sakota, Josip Misic Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Dinamo ponovno vodi od 70. minuti kada je iz kaznenog udarca poentirao Kulenović. Prethodno je Lepinjica na rubu kaznenog prostora snažniji ušao u duel s Baturinom što je sucu Kolariću bilo dovoljno da pokaže na bijelu točku. VAR je nekoliko minuta razmatrao tu situaciju provjeravajući možebitno prethodno zaleđe, no na koncu glavnog suca nisu pozvali na pregled video snimke.

Pitanje pobjednika je riješeno u 82. minuti kada je Baturina uzeo loptu pokraj Agbekpornua nakon čega je s dvadesetak metara pogodio suprotnu malu mrežicu.

Kolarić je u 92. minuti još jednom pokazao na bijelu točku u korist Dinama. Ovaj put nakon što je Agbekpornu blokirao udarac Kulenovića smatrajući da je to napravio rukom. Konačan rezultat je potom postavio Baturina. Hrvatski reprezentativac je došao do četvrtog gola u prvenstvenoj sezoni.