UŽIVO DINAMO – LUDOGOREC 4:2 Dinamo slavi, plasirao se u play-off Lige prvaka

09.08.2022., stadion Maksimir, Zagreb - Uzvratna utakmica 3. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo - PFC Ludogorets. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatski i bugarski prvak, Dinamo i Ludogorec, od 20 sati na Maksimiru igraju uzvratnu utakmicu 3. pretkola Lige prvaka. U prvoj utakmici u Razgradu Modri su slavili s 2:1.

Stadion Maksimir, Zagreb – Uzvratna utakmica 3. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo – PFC Ludogorets. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Tijek događaja iz minute u minutu

21:57 Kraj utakmice

90+5‘ Završen je susret između Dinama i Ludogoreca rezultatom 4-2. Dinamo se plasirao u play-off Lige prvaka s ukupnih 6.3.

21:52 Novi crveni karton!

90‘ Sudac se razmahao, crveni karton dobio je i Zan Karnicnik s klupe Ludogoreca.

21:50 GOOOOOOOOOOL

88‘ Bruno Petković zabio je s bijele točke i povećao rezultat na 4-2

21:49 Još jedno isključenje

86‘ Nakon provjere vara crveni karton za goste!

21:47 Novi kazneni udarac za Dinamo!

84‘ Oršić je pao u kaznenom prostoru, bit će novi penal za Dinamo!

21:46 Novi pokušaj gostiju

83‘ Gosti prijete i s dva igrača manje! Despodov je snažno opalio s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla lijevo od gola.

21:40 Zvižduci s tribina

78‘ Navijači traže novi gol, Dinamo igra s dva igrača više i još uvijek nema velike opasnosti pred golom Simona Sluge.

21:35 Novi crveni karton za Ludogorec!

72‘ Neoprezan start Ricka na Špikića, dobio je udarac u lice. Rick je tako dobio drugi žuti karton na ovom susretu i Ludogorec meč nastavlja s 9 igrača.

21:33 Petković će u igru

70‘ Ante Čačić će osvježiti napad. Iz igre izlazi Drmić, strijelac prvog gola, a zamijenit će ga Bruno Petković.

21:31 Modri se probudili

68‘ Oršić je poslao snažnu loptu u kazneni prostor Ludogoreca gdje su se sudarila dva igrača Dinama pa je lopta za Slugu.  Žuti kartoni za Perića i Moharramija.

21:22 Dinamo opet prijeti

57‘ Ponovno sjajan potez Špikića, izvukao se po desnoj strani i ubacio u sredinu, ali obranili su se Bugari.

21:19 Nova prilika za Dinamo!

56‘ Iz daljine je šutirao Ivanušec, ali brani i to Simon Sluga.

21:11 Kazneni udarac za goste

50‘ Despodov je zabio s bijele točke. Nakon konzultacija s VAR-om, sudac je dosudio kazneni udarac zbog igranja Perića rukom.

21:11 Oršić zakomplicirao i propustio priliku

47‘ Oršić se našao u sličnoj situaciji kao u prvom poluvremenu i mogao je proigrati Špikića u šesnaestercu, ali obranili su se Bugari.

21:08 Počelo je drugo poluvrijeme

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme. Dinamo je saznao protivnika ako prođe Ludogorec.

Stadion Maksimir, Zagreb – Uzvratna utakmica 3. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo – PFC Ludogorets. Josip Drmić, Boško Šutalo Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

20:52 Kraj prvog dijela

Završilo je prvo poluvrijeme.

20:51 GOL: Zabili i Bugari

45+3′ Despodov je šutirao iz prve i zabio sjajan pogoodak, Livaković je u bio nemoćan. Rezultat je 3-1.

Stadion Maksimir, Zagreb – Uzvratna utakmica 3. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo – PFC Ludogorets. Josip Drmić. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

20:45
GOOOOOOOOOOL

44′ Oršć ponovno zabio!

20:42 Dominacija Dinama

40′ S igračem više, Dinamo apsolutno dominira na terenu i polako gradi napad.

20:38 Livaković lako brani pokušaj Bugara

36′ Slabiji udarac Thiaga iz daljine, lako to hvata Dominik Livaković.

20:34 Sjajan pokušaj Drmića

32′ Sjajan pokušaj Drmića, šutirao je s ruba kaznenog prostora. Gađao je sami kut, ali lopta je ipak projurila pokraj vratnice.

Stadion Maksimir, Zagreb – Uzvratna utakmica 3. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo – PFC Ludogorets. Mislav Oršić strijelac golova. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

20:28
GOOOOOOOOOOOOOOL

28′ Orišić zabija s bijele točke i pvoećava rezultat za 2-0!

20:27 Jedanaesterac za Dinamo

25′ Kazneni udarac za Dianmo! Nedyalkov je srušio Špikića i Dinamo ima priliku povećati prednost s bijele točke.

20:25 Pucao i Baturina, ali neprecizno

23′ Ponovno je zaprijetio Dinamo, Baturina je potegao s ruba kaznenog prostora, ali bio je neprecizan. Lopta je otišla pokraj gola. Sjajnu loptu tzv. rabonom u sredinu poslao je Špikić.

20:23 Žuti karton i Mišiću

22′ Požutio je i Mišić zbog neugodnog starta na sredini terena.

20:22 Žuti karton za verbalni okršaj

21′ Ristovski se verbalno sukobio Rickom pa ga je sudac kaznio žutim karton.

20:19 Crveni karton!

18′ Yankov je napravio ružan prekršaj i dobio drugi žuti karton. Bugari nastavljaju susret s igračem manje.

20:18 Livaković spasio Dinamo

17′ Yankov je zapucao prema mreži Modrih, ali sjajna intervencija Livakovića.

20:13 Nova prijetnja Ademija

11′ Oršić je sjajno ubacio loptu u šeasnaesterac i pronašao Ademija koji je u padu poslao loptu preko gola. Tražio je kazneni udarac, ali ga nije dobio.

20:13 GOOOOOOOOOOOL

12′ Dinamo je poveo, Drmić se upisao u strijelce! Ristovski je sjajno ubacio loptu u kazneni udarac, a Drmić je pogotkom glavom donio prednost Modrima.

20:12 Prvi karton na susretu

10′ Rstovski je pokrenuo sjajnu kontru preko desne strane, ali je ošto zaustavljen prekršajem. Bastien je dobio žuti karton, a Dinamo ima slobodni udarac.

20:05 Dobar pokušaj Ademija

4′ Sjajnu loptu dao je Oršić za Ademija, kapetan je zaprijetio Bugarima, ali siguran je bio Sluga.

20:01 Počela utakmica

1′ Počeo je uzvratni susret između Dinama i Ludogoreca.

19:49 Igrači na zagrijavanju

Igrači su izašli na maksimirski travnjak, u tijeku je zagrijavanje.

19:09 Okupljaju se navijači

Navijači domaće momčadi okupljaju se pred Maksimirom, donosi N1.

Stadion Maksimir, Zagreb – Uzvratna utakmica 3. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo – PFC Ludogorets. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Objavljene su postave momčadi:

DINAMO: Livaković – Ristovski, B. Šutalo, Perić, Ljubičić – Mišić, Ademi – Špikić, Baturina, Oršić – Drmić

LUDOGOREC: Sluga – Cicinho, Verdon, Plastun, Nedyalkov – Yankov, Piotrowski, Cafumana – Rick, Igor Thiago, Despodov

Na klupi su ostali Petković i Ivanušec. Čačić se odlučio za Drmića i Špikića. Na vratima Ludogoreca bit će hrvatski vratar Simon Sluga.

U prodaji su još uvijek ulaznice za obje sjeverne tribine. Procjene su da bi se u Maksimiru moglo okupiti oko 15 tisuća gledatelja.

Zapadne tribine maksimirskog stadiona trebale bi biti krcate. Informacije iz zagrebačkog kluba govore da su rasprodane sve ulaznice za obje zapadne tribine. Danas poslijepodne prodana je posljednja ulaznica za tribinu gore. Donja tribina je bila rasprodana još jučer.

Ako Dinamo večeras prođe dalje, osigurala bi se najmanje grupna faza Europske lige što znači sigurnih 7,17 milijuna eura.

Bugari dolaze oslabljeni u Zagreb, neće igrati Tekpetey koji je postigao pogodak u Razgradu, a neće biti niti Cipranina Sotirioua koji je otišao put Japana. Sudac današnjeg susreta biti će Benoit Bastien koji je već sudio Dinamu prošle sezone kada su igrali u Varšavi protiv Legije, a Dinamo je slavio golom Franjića.

Ulog je ogroman, plasman u play-off koji donosi ozbiljan novac i prije Lige prvaka te siguran nastup u skupinama Europske lige. No Dinamo očekivano želi puni plijen, a to su skupine Lige prvaka i igranje s najboljim klubovima u Europi što UEFA nagrađuje s 20-ak milijuna eura.

Pobjednik dvomeča između Dinama i Ludogoreca igrat će u play-offu protiv sjajnog norveškog Bodo/Glimta koji je s 5:0 već u prvoj utakmici riješio pitanje prolaska protiv litvanskog Žalgirisa. Onaj tko večeras ispadne, za plasman u Europsku ligu igrat će, kuglice su htjele, baš protiv Žalgirisa.

Dinamo je veliki favorit večeras na Maksimiru. Nosi prednost pobjede iz prve utakmice te igra pred svojim navijačima.

Ludogorec dodatno oslabljen

Ludogorec je u prvoj utakmici poražen, ali je ostavio sjajan dojam. Modri su vidjeli na konopcima u dobrom dijelu utakmice, domaćini je nizao priliku za prilikom, a dojam je bio takav kako se dosta pričalo o sreći koju je Dinamo imao. No ne treba zaboraviti kako su i Modri imali šansu postići još pokoji pogodak.

Dinamo nije u nekoj bajnoj formi. Dokaz tomu je i remi u Varaždinu iako je Čačić štedio najjače snage. Kritike stižu na račun i trenera i najboljih igrača pa je ovo prava prilika svi zajedno odgovore na njih na najbolji mogući način.

S druge strane, Ludogorec, iako opasan, na Maksimir stiže oslabljen odlascima ponajboljim igrača. Nema ciparskog centarfora Sotirioua i strijelca u prvom ogledu Tekpeteyja. Momčad Slovenca Ante Šimundže ne smije se podcijeniti, ali Dinamo koji želi opet igrati važnu ulogu u Europi ovo jednostavno mora riješiti prolaskom. Sve drugo bio bi teški debakl.

Petković ipak na klupi?

Prema najavama, Ante Čačić bi trebao započeti s prvih 11 bez Brune Petkovića s Josipom Drmićem u napadu. Mladi Baturina trebao bi opet dobiti priliku iza njega, a na krilima će biti Oršić i Ivanušec.

Ademi i Mišić i dalje su nezamjenjivi dvojac ispred obrane gdje će opet na lijevom boku biti prisiljen igrati Ljubičić. Perić i Boško Šutalo trebali bi činiti stoperski dvojac, dok bi na desnom beku trebao zaigrati Ristovski.

OZNAKE: Dinamo, ludogorec