Dinamo na krilima Majera s lakoćom svladao Hrvatskog dragovoljca

23.07.2021., stadinon Zagreb, Zagreb - 2. kolo Hrvatski telekom Prve HNL: Hrvatski dragovoljac - Dinamo. 	Lovro Majer

Josip Regovic/PIXSELL

Aktualni prvak Dinamo je upisao prvu pobjedu u novoj prvenstvenoj sezoni. Plavi su nakon neočekivanog poraza od Slaven Belupa u Kranjčevićevoj uvjerljivo svladali Hrvatski dragovoljac rezultatom 0:4 (0:2).

Dvostruki strijelac je bio Lovro Majer, a mrežu gostiju su još zatresli Josip Šutalo i Mario Gavranović. Novopečeni prvoligaš je pak loše otvorio sezonu obzirom da je u prvom kolu poražen na gostovanju kod Istre 1961.

Dinamo je u vodstvo došao u svojoj prvoj prilici na utakmici. Sve do 19. minuti nije bilo uzbuđenja, a onda je Šutalo s desne strane ubacio na drugu stativu gdje je loptu primio usamljeni Majer koji je potom s pet metara iskosa matirao Šubarića.

23.07.2021., stadinon Zagreb, Zagreb – 2. kolo Hrvatski telekom Prve HNL: Hrvatski dragovoljac – Dinamo. Lovro Majer

Novu šansu čekali smo do 35. minute kada je Majer iz slobodnog udarca s više od 30 metara udaljenosti uputio prizeman udarac koji Šubarić odbija u korner. Nakon kombinacije iz kuta s Ivanušecom Majer ubačajem pronalazi Šutala, a on s pet metara glavom šalje loptu u gol Hrvatskog dragovoljca za prvijenac u dresu Dinamu.

Majer je u novoj prilici u 38. minuti kada ga je povratnim dodavanjem pronašao Ristovski, ali njegov udarac u prvi kut odlično nogom brani Šubarić.

Hrvatski dragovoljac je prvu šansu imao u 40. minuti kada je Teklić odličnim dodavanjem uposlio Veljaču, a njegov dobar pokušaj u korner odbija Livaković.

U 42. minuti Gavranović ubačajem s desne strane na drugoj stativi asistira za Menala, a njegov udarac glavom brani Šubarić koji je tako zabilježio još jednu dobru intervenciju. Dvije minute kasnije Majer je dobro gađao iz daljine, a lopta je prohujala malo pokraj suprotne vratnice.

Već na startu drugog poluvremena Dinamo je došao i do trećeg gola. Bulat je u 49. minuti odlično proigrao Franjića koji je onda s lijeve strane uposlio Gavranovića, a on se izborio za udarac sa sedam metara koji je poslao u desni kut Šubarićeva gola.

Samo četiri minute kasnije novi pogodak u mreži Hrvatskog dragovoljca. Ivanušec je pucao s ruba kaznenog prostora, a na odbijenu loptu je najbrži Majer koji postiže svoj drugi pogodak na susretu.

Kastrati u 59. minuti pronalazi Gavranovića koji je dobro pucao, ali ovaj put je obranu upisao Šubarić. U 68. minuti s 18 metara je loptu malo pokraj stative poslao Ivanušec.

Ivanušec je u šansi i u 70. minuti kada ga je petom uposlio Gavranović, ali njegov udarac s desetak metara iskosa Šubarić paradom odbija u korner.

Petković je u 73. minuti laktom u glavu pogodio Bašića koji je zbog krvarenja morao napustiti igru, a priliku je dobio Jakov Bašić.

Teklić je u 76. minuti iz kornera na prvoj stativi pronašao Petkovića koji je pucao pored stative. Tri minute kasnije Vulikić je zamalo zatresao vlastitu mrežu nakon ubačaja Menala, ali Šubarić je ipak uspio upisati još jednu obranu.

Dinamo je do konca susreta kontrolirao događanja na terenu, ali do novog pogotka nije uspio doći tako da je konačan rezultat ostao 0:4.

Kolo se nastavlja sutra kada od 18:55 Slaven Belupo u Koprivnici dočekuje Lokomotivu dok u 21 sat počinje dvoboj Gorice i Šibenika.