Dinamo kažnjen jer su Bad Blue Boysi pjevali ustašku koračnicu

21.10.2023., Velika Gorica - SuperSport Prva Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, HNK Gorica - GNK Dinamo. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Disciplinski sudac SuperSport Hrvatske nogometne lige, Alan Klakočer, donio je odluke o kaznama iz utakmica 12. kola. U fokusu je bio sraz u Velikoj Gorici između Gorice i Dinama (2:1) gdje su gostujući navijači Bad Blue Boysi tijekom utakmice pjevali ustašku koračnicu zbog čega je osam njihovih pripadnika naknadno uhićeno od strane policije. Sam klub je zbog toga od strane Saveza kažnjen sa 17.000 eura.

U detaljnom priopćenju disciplinskog suca Klakočera se navodi:

GNK DINAMO se kažnjava zato što su na prvenstvenoj utakmici 12. kola Gorica – Dinamo gostujući navijači na istočnoj tribini u 53. i 63. minuti zapalili po jednu bljeskalicu, te od 78. do 80. minute zapalili deset dimnih kutija i više od dvadeset i pet bljeskalica koje su dogorjele na tribini, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 2. Disciplinskog pravilnika HNS-a, zbog čega se utvrđuje novčana kazna u iznosu od 1.600 era.

Kažnjen je i zato što su gostujući navijači (BBB) od 63. do 66. minute skandirali “Boj se bije, bije, ustaški se barjak vije za slobodu i za dom – hrvatski dom…”,  čime je počinjen prekršaj iz članka 87. Disciplinskog pravilnika HNS-a, zbog čega se utvrđuje novčana kazna u iznosu od 17.000 eura pa se na temelju odredbe članka 38. st. 1. DP HNS-a izriče ukupna novčana kazna u visini od 18.000 eura.

Osim Dinama kazne su još dobili i Gorica, Rijeka, Istra 1961 te Hajduk:

HNK GORICA se kažnjava jer su na prvenstvenoj utakmici 12. kola Gorica – Dinamo, gostujući navijači na istočnoj tribini u 53. i 63. minuti zapalili po jednu bljeskalicu, te od 78. do 80. minute zapalili deset dimnih kutija i više od dvadeset i pet bljeskalica koje su dogorjele na tribini, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 1., u svezi st. 5. istog članka DP HNS-a, te se temeljem istog propisa izriče novčana kazna u visini od 1.000 eura.

HNK RIJEKA se kažnjava jer su na prvenstvenoj utakmici 12. kola Istra 1961 – Rijeka gostujući navijači (Armada) u 25. minuti zapalili jednu baklju te u 60. minuti devetnaest baklji, od kojih su jednu baklju bacili na travnjak van terena za igru čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 2. DP HNS-a, te se temeljem istog propisa izriče novčana kazna u visini od 1.850 eura.

NK ISTRA 1961 se kažnjava jer su na prvenstvenoj utakmici 12. kola Istra 1961 – Rijeka gostujući navijači (Armada) u 25. minuti zapalili jednu baklju, u 60. minuti devetnaest baklji, od kojih su jednu baklju bacili na travnjak van terena za igru te jer su domaći navijači Demoni u 70. minuti zapalili pet baklji i četiri dimne bombe, što je sve bačeno u teren za igru, zbog čega je sudac prekinuo igru u trajanju od jedne minute, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 1., u svezi st. 5. istog članka DP HNS-a, te se temeljem istog propisa izriče novčana kazna u visini 1.250,00 eura.

HNK HAJDUK se kažnjava jer je na prvenstvenoj utakmici 12. kola Hajduk – Osijek domaća navijačka skupina Torcida, smještena na sjevernoj tribini, zapalila po jednu baklju u 3., 6., 13. i 90+3. minuti, po jednu bljeskalicu u 12. i 24. minuti, u 25. minuti jednu dimnu kutiju, od 29. do 39. minute devet baklji i dvije bljeskalice, od 54. do 63. minute tri baklje i tri dimne kutije, u 66. minuti sedamdeset baklji i devet bljeskalica te u 75. i 76. minuti četiri baklje i dvije dimne kutije, a što je sve dogorjelo na tribini, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 1., u svezi st. 5. istog članka DP HNS-a te se temeljem istog propisa izriče novčana kazna u visini 10.000 eura.