Dinamo izborio treće pretkolo Lige prvaka. Evo kad igraju protiv Ludogoreca

26.07.2022., Nacionalna Arena Todor Proeski, Skopje, Sjeverna Makedonija - Druga utakmica 2. pretkola UEFA Lige prvaka FC Shkupi 1927 - GNK Dinamo. Stefan Ristovski, Arijan Ademi, Luka Menalo Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatski prvak Dinamo je u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka na gostovanju u Skoplju pobijedio makedonski Shkupi i tako osigurao prolazak u treće pretkolo.

Igrat će protiv bugarskog Ludogoreca, koji je u dva susreta bio bolji od Shamrock Roversa. Ukupan je rezultat bio 4:2 za Ludogorec.

Dinamo će biti gost u prvoj utakmici koja će se igrati 2. kolovoza, a uzvrat na Maksimiru na rasporedu je sedam dana kasnije.

Suparnika u sljedećem pretkolu komentirao je i trener Dinama Ante Čačić. “Imamo povijest utakmica protiv njih, a ja mogu reći da će Dinamo sigurno izgledati još bolje za tjedan ili dva”, rekao je Čačić.

‘Modri’ su prije deset godina igrali protiv Ludogoreca u 2. pretkolu Lige prvaka. U Razgradu su odigrali 1:1. Ante Rukavina je tada u drugoj minuti sudačke nadoknade poništio Marcelinhov gol. Dinamo je i tada vodio Ante Čačić.

U uzvratnoj je utakmici Dinamo gubio 2:1, no Domagoj Vida je zabio u 98. minuti i tako donio Dinamu prolazak u sljedeće pretkolo.