Detroit poražen od Lakersa, Bogdanović zabio 20 i postao drugi Hrvat s 10.000 NBA koševa

November 18, 2022, Los Angeles, California, USA: Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic 44 is defended by Los Angeles Lakers guard Patrick Beverley 21 during an NBA, Basketball Herren, USA basketball game, Friday, Nov. 18, 2022, in Los Angeles. Los Angeles USA - ZUMAc68_ 20221118_zaf_c68_015 Copyright: xRingoxChiux

Ringo Chiu

Los Angeles Lakersi bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa s 128-121 pobijedili su Detroit u utakmici dviju momčadi koje su do sada bile na samo tri pobjede. Pistonsi bez Cadea Cunninghama i Isaiaha Stewarta su sredinom druge četvrtine vodili 51-37 ali Lakersi su do odmora doveli rezultat u egal a onda kroz drugo poluvrijeme stalno vodili, do najvećih +14 u zadnjem periodu. Bojan Bogdanović je u prvoj četvrtini zabio 10 uz šut 4/4 ali prema kraju utakmice je ipak nešto usporio i završio s 20 koševa (7/13 za dva, 0/2 za tri koša), šest skokova i pet asistencija dok je Jaden Ivey na silu pokušavao uzeti igru u svoje ruke i do 17 koševa došao uz šut 1/9 za tri i 4/9 za dva koša. Anthony Davis je Lakersima donio ovu pobjedu s 38 koševa (10/16) i 16 skokova.