Denveru pobjeda u ogledu najboljih momčadi lige, Zubac solidan u porazu Clippersa od Pelicansa

Mar 25, 2023; Denver, Colorado, USA; Milwaukee Bucks forward Giannis Antetokounmpo (34) drives at Denver Nuggets center Nikola Jokic (15) in the second quarter at Ball Arena. Mandatory Credit: Ron Chenoy-USA TODAY Sports Photo: Ron Chenoy/REUTERS

Ron Chenoy/REUTERS

U ogledu NBA momčadi s najboljim omjerima, vodeća momčad zapada Denver je s 129-106 pobijedio najboljeg s istoka, Milwaukee. Bucksi su se sredinom drugog perioda odvojili na 58-48 ali su Nuggetsi u zadnjih 20 minuta od 74-74 potpuno dominirali i pred kraju utakmice došli i do +25. Nikola Jokić imao je 31 koš (10/20), šest skokova i 11 asistencija, Jamal Murray 26 koševa (9/19) i devet asistencija, Michael Porter 19 koševa (7/12) i sedam skokova za Denver dok je za Milwaukee Giannis Antetokounmpo zabio 31 koš (13/22) uz devet skokova i četiri asistencije, po 13 su zabili Khris Middleton (6/14), Brook Lopez (5/9) i Grayson Allen (3/7).

Brandon Ingram (12/22, 13 asistencija) i Trey Murphy (11/14) zabili su po 32 koša u pobjedi New Orleansa 131-110 nad Clippersima. CJ McCollum ubacio je 21 koš (8/15) i po osam skokova i asistencija za Pelicanse koji su dominirali kroz cijelu utakmicu, već u drugoj četvrtini bili su na +19. Bones Hyland predvodio je Clipperse s 18 koševa (7/12), Ivica Zubac ubacio je 13 (6/7) uz pet skokova za 17 minuta u igri, Kawhi Leonard je uz šut 4/16 ubacio 12 a Russell Westbrook 14 (4/12) uz pet asistencija. Pelicansi su sada na 37-37, dijele osmo mjesto s Lakersima, Clippersi su s 39-36 na petom mjestu.

Brooklyn je s 129-100 pobijedio Miami i s omjerom 40-34 preskočio Heat (40-35) na šestom mjestu istoka, poziciji koja vodi direktno u play-off. Miami je vodio kroz prvo poluvrijeme, sredinom druge četvrtine imali su +14 ali u drugom poluvremenu Netsi su potpuno dominirali i došli do važne pobjede. Mikal Bridges zabio je 27 (7/19) uz sedam asistencija, Cam Johnson 23 (9/13) za Brooklyn, na drugoj strani Max Struss (9/14) i Tyler Herro (9/16) upisali su po 23 koša, Jimmy Butler 18 (6/13) a Bam Adebayo 16 (8/14) koševa.