Denver uz Jokićev triple-double otišao na 3-0, Atlanta smanjila protiv Bostona, New York na 2-1

Apr 21, 2023; Minneapolis, Minnesota, USA; Denver Nuggets center Nikola Jokic (15) is defended by Minnesota Timberwolves center Rudy Gobert (27) during the fourth quarter of game three of the 2023 NBA Playoffs at Target Center. Mandatory Credit: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports Photo: Jeffrey Becker/REUTERS

Jeffrey Becker/REUTERS

Trae Young je odigrao sjajnu utakmicu i s 32 koša (12/22), devet asistencija i šest skokova povukao Atlantu do 130-122 pobjede nad Bostonom kojom su Hawksi smanjili prednost Celticsa u seriji na 2-1. Uz Younga sjajan je bio i Dejounte Murray s 25 koševa (11/21), šest skokova i pet asistencija a Bostonu nije pomogao ni sasvim pristojan šut za tri, pogodili su 21 od 48 šuteva iza luka. Hawksi su od sredine druge četvrtine do kraja stalno bili u laganom vodstvu, Jayson Tatum s 29 koševa (9/22), deset skokova i pet asistencija i Marcus Smart s 24 koševa (5/12 za tri) i osam asistencija su držali Celticse u igri dok je Jaylen Brown s 15 koševa (7/15) bio ispod svoje uobičajene razine.

New York je prilično uvjerljivom igrom došao do 99-79 pobjede nad Clevelandom u svom MSG-u i poveo s 2-1. Rezultat na poluvremenu bio je 45-32, ništa čudno ako znamo da su Knicksi za tri gađali 4/19 a Cavsi 2/19, doduše ni u drugom poluvremenu to nije bilo puno bolje, New York je utakmicu završio s 10/33 a Cleveland s 7/33 za tricu. Jalen Brunson zabio je 21 (10/18), RJ Barret 19 (8/12) za Knickse, Donovan Mitchell 22 (9/19), Caris LaVert 17 (7/17) za Cavse.

Minnesota je odigrala bolje nego u prve dvije utakmice ali niti to im nije bilo dovoljno – Denver je pobijedio s 120-111 i poveo s 3-0. Nuggetsi su od sredine druge četvrtine do kraja utakmice stalno bili u vodstvu koje se kretalo uglavnom oko deset koševa i Wolvesima nisu dali ozbiljniju priliku za preokret. Šest igrača Denvera je bilo na 12+ koševa, Michael Porter Jr. najviše s 25 (10/17), Nikola Jokić imao je 20 koševa (9/13), 11 skokova i 12 asistencija. Za Wolvese Anthony Edwards 36 koševa (10/22),  Karl-Anthony Towns 27 (10/17).