DE BRUYNE LJUT ZBOG IZMJENE Guardiola: Nije istina, on je sretan! Kovačić nam je donio stabilnost

Manchester City's Kevin De Bruyne argues with manager Pep Guardiola after being substituted during the Premier League match at Anfield, Liverpool. Picture date: Sunday March 10, 2024.,Image: 855578279, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no, Credit line: Peter Byrne / PA Images / Profimedia

Peter Byrne / PA Images / Profimedia

Dosta prašine podigla je reakcija Josepa Guardiole, trenera nogometaša Manchester Cityja, u derbiju protiv Liverpoola kada je u 69. minuti odlučio s travnjaka povući Kevina De Bruynea i umjesto njega u igru ubaciti hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića.

Ljutnja belgijskog veznog igrača bila je očita po izlasku s terena. Derbi dvoboj 28. kola Premier lige na Anfieldu je završio 1-1, a nakon svega je španjolski strateg smirivao tenzije. Video pogledajte OVDJE.

„Nije istina da je De Bruyne bio ljut, on je sretan. A, ukoliko je bio uzrujan i to je redu. Znam zašto sam napravio tu zamjenu. De Bruyne je bio sjajan u prvom poluvremenu. Bio je nevjerojatan u svim tranzicijama, udarcima i dodavanjima. No, u drugom poluvremenu nismo mogli zadržati loptu. Nakon što smo primili pogodak utakmica više nije bila u našim rukama. Uvođenjem Kovačića to se promijenilo. Donio nam je stabilnost, opet smo bili svoji“, komentirao je trener Manchester Cityja Pep Guardiola.

Na sličan način su tu zamjenu, a i igru Kovačića, komentirali tamošnji mediji, dok drugi hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol nije igrao na Anfieldu.

Podsjetimo, u derbiju 28. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Manchester City su odigrali 1-1 što je najviše obradovalo Arsenal koji je ostao na vrhu ljestvice. Gosti su poveli u 23. minuti golom Johna Stonesa, a izjednačio je Alexis Mac Allister iz jedanaesterca u 50. minuti. Mateo Kovačić u igru je ušao u 69. minuti.

Liverpool je ovim rezultatom prekinuo niz od sedam uzastopnih pobjeda, dok je Cityju ovo bila 21. uzastopna utakmica bez poraza. Bio je to posljednji okršaj Jürgena Kloppa i Pepa Guardiole u Premier ligi jer njemački stručnjak na kraju sezone napušta klupu “Redsa”. Ove sezone dva velika stručnjaka mogu se susresti još i u FA kupu.

Liverpool je derbi dočekao bez osam igrača, Klopp nije mogao računati na Bena Doaka (koljeno), Joela Matipa (koljeno), Trenta Alexandera-Arnolda (koljeno), Alissona Beckera (bedro), Stefana Bajčetića (list), Thiaga Alcantare (mišići) ), Curtisa Jonesa (potkoljenica) i Ryana Gravenbercha (gležanj).

U Premier ligi sve je veća drama na samom vrhu ljestvice pa tako trenutačno Arsenal i Liverpool imaju po 64 boda, dok je iza njih Manchester City, aktualni prvak, s bodom manje.