Dario Šarić nakon utakmice sezone: Imamo puno talenta, svi dijele loptu, uživam ovdje igrati

Oklahoma City Thunder forward Dario Saric (9) is fouled by Sacramento Kings forward Domantas Sabonis (10) in the second half of an NBA basketball game Tuesday, Feb. 28, 2023, in Oklahoma City. (AP Photo/Sue Ogrocki)

AP Photo/Sue Ogrock

Dario Šarić je u utorak u 123-117 porazu od Sacramenta odigrao najbolju utakmicu od dolaska u Oklahomu, ali i najbolju utakmicu sezone. Za 27 minuta u igri zabio je 21 koš i uhvatio osam koševa a američki mediji i navijači Thundera nisu štedjeli komplimente na račun igre Darija Šarića koji je s 26 godina najstariji igrač Thundera.

„Uživam igrati s ovom mladom ekipom puno talenta. Igramo čvrsto, svi dijele loptu i itekako osjetim energiju koju moji suigrači imaju. Dugo igram košarku pa iako naravno još ne znam sve akcije trudim se prepoznati što se događa na terenu. Privikavam se na novu momčad i suigrače, pokušavam igrati što čvršće i naravno pomoći da pobjeđujemo“, rekao je Šarić nakon 123-117 poraza od Kingsa. Šibenčanin je u prethodne četiri utakmice za Thunder igrao 14, dva puta po 12 i jednom  devet minuta za 12, osam, dva i opet dva koša a u utorak navečer, osim što je zabio 21 koš, s osam koševa sudjelovao je u seriji 20-4 kojom je njegova momčad s 89-72 prišla na samo koš zaostatka kod 93-92. Uz koševe i skokove, Šarić je Oklahomi donio čvrstinu i borbenost.

„Mi nismo momčad koja ima neku super zvijezdu, igrača koji je cijelu utakmicu na lopti. Ovo je momčad koja ima pet ili više igrača koji uvijek mogu zabiti i zbog toga smo momčad koju je prilično teško braniti. Ponavljam, sviđa mi se što svi dijele loptu, svi traže igrača u najboljoj poziciji. Mislim da igramo dobru košarku i da je zabavno gledati ovu mladu momčad.

Oklahoma je igrala dvije utakmice zaredom protiv Sacramenta, obje je izgubila i u obje je u kasnoj fazi utakmice prišla na minus od jednog koša, međutim nakon toga nisu uspjeli potpuno preokrenuti ritam i smjer utakmice.

„Fali nam iskustva. Ovo je mlada momčad koja u kasnijim fazama utakmice i u nekim važnim situacijama kada treba zabiti neki važan koš, uzeti neki skok ili obraniti važnu tricu pokazuje da joj fali koncentracije i iskustva. Ovo je najbolja liga na svijetu, tu morate imati koncentraciju svih 48 minuta“.

Oklahoma je s omjerom 28-33 na 13. mjestu Zapadne konferencije, samo dvije pobjede manje od New Orleansa koji je na zadnjoj poziciji koja vodi u play-in turnir. Lošiji dio situacije za Thunder je činjenica da je za ulazak u play-in na zapadu strašna gužva, sedmoplasirani Dallas ima samo četiri pobjede više od Oklahome.