DALLAS DO POBJEDE NAKON MINUS 18 Dončić tricom u zadnjem napadu odveo Maverickse do 2-0

Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) drives against Minnesota Timberwolves guard Anthony Edwards (5) during the first half of Game 2 of the NBA basketball Western Conference finals, Friday, May 24, 2024, in Minneapolis. (AP Photo/Abbie Parr)

(AP Photo/Abbie Parr

Minnesota je na tri minute prije kraja prvog poluvremena vodila protiv Dallasa s 58-40 i vjerojatno se malo koji navijač Mavericksa nadao pobjedi. Ipak, Dončić i društvo su se potpuno vratili u utakmicu i tri minute prije kraja poveli s 103-102 da bi Wolvesi 90 sekundi kasnije imali 108-103 i opet došli na domak pobjede. Ipak, ovo je NBA doigravanje, tu je sve moguće. Luka Dončić je opet pokazao malo čarolije, na tri sekunde prije kraja pogodio tricu za 109-108 Dallasa, Naz Reid je s istekom vremena šutirao tricu za pobjedu Minnesote, nije ušlo. Dallas je uzeo obje utakmice u Minnesoti, s 2-0 ide na dvije utakmice u svojoj dvorani.

Dončić je zabio 32 koša (5/11 za tri) uz deset skokova i 13 asistencija, Kyrie Irving je stavio 20 (4/7 za tri) plus sedam asistencija, uz njih dvojicu Dallas je imao još dvojicu junaka koji su odigrali sjajno i zabili važne koševe, Daniel Gafford je ubacio 16 (8/10) uz pet skokova, Dereck Lively je zabio 14 (6/6) i uzeo devet skokova.

Za Minnesotu iznenađujući prvi strijelac bio ne Naz Reid s 23 koša (8/13), Anthony Edwards je zabio 21 uz šut 5/17, imao je i sedam asistencija, Rudy Gobert je imao 16 koševa (6/10) i deset skokova, Karl-Anthony Towns 15 koševa (4/16) i sedam skokova.