‘Crni’ s pet pogodaka u mreži Rogića svladali Šibenik na Šubićevcu i stigli do druge ligaške pobjede u sezoni

11.02.2022.,Sibenik - 23 . kolo prve HNL, HNK Sibenik - HNK Hrvatski Dragovoljac. Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic

U prvoj utakmici programa 23. kola HT Prve lige Hrvatski dragovoljac je pred 522 gledatelja na Šubićevcu rezultatom 0-5 (0-3) svladao Šibenik i time prekinuo niz od osam utakmica bez osvojenog boda te ujedno upisao svoju drugu ligašku pobjedu u sezoni, prvu nakon 0-1 slavlja nad ‘Farmaceutima’ u okviru 7. kola.

Veliko slavlje ‘Crnih’ i prvu prvoligašku pobjedu za 48-godišnjeg stratega Dragana Tadića prvijencima su osigurali Admir Bristrić (22.), Niko Galešić (49.) i Matija Frigan (75.), te Bernard Karrica koji je u 19. minuti svojim drugim prvoligaškim pogotkom postavio 0-1 i kapetan Valentino Majstorović, mirno poentiravši s bijele točke za 0-3 u trećoj minuti produžetka prvog dijela.

Uvodno smo gledali generalno ravnopravan dvoboj bez konkretnih dolazaka u posljednju trećinu, ali ipak vidljivo bolje povezane i uigrane goste u igri prema naprijed.

Nakon više od petnaest minuta bez ikakve spomena vrijedna situacije pred vratarima kreće ‘show’ Hrvatskog dragovoljca koji u svega tri minute dolazi do dva pogotka prednosti.

Delić je u pokušaju izlaska iz vlastite polovice u duelu s Hodžom izgubio posjed, u nastavku se Frigan okrenut leđima odlično rješava pritiska Grdića i dodavanjem desno u prostor otvara Majstorovića koji ubačajem pronalazi Karricu, a 21-godišnjak na posudbi iz Rijeke usamljen s lijevog ruba peterca glavom pogađa suprotni donji kut za 0-1 u 19. minuti i svoj drugi pogodak u trećem Prva HNL nastupu.

Samo tri minute poslije Tadićeva momčad povećava prednost. I ovaj put je slavljenik Frigan (danas mu je rođendan) odradio dobar posao, 19-godišnjak je u otvaranju kontre izvukao na lijevu stranu napada i pod pritiskom tri suparnika odlično odigrao naprijed u prostor za Karricu koji se s ruba šesnaesterca, umjesto na udarac, odlučio na ‘školsko prebrojavanje’ i savršeno poslužio natrčalog Bristrića desno, a 18-godišnjak je mirno prizemnim udarcem iz prve s jedanaest metara pogodio suprotni kut Rogićevih vrata za 0-2 i svoj prvijenac u trećem prvoligaškom nastupu.

Iako se igralo zaista aktivno s obje strane, osim pogodaka, i dalje je nedostojalo kvalitete u organizaciji igre prema naprijed, primarno domaćinima koji nikako nisu uspijevali doći do pozicije za ozbiljniji pokušaj udarca prema vratima nezaposlenog Šubarića.

Uz, u ovom periodu nešto posjedom dominantnije domaćine, ušlo se u samu završnicu poluvremena u kojoj prvo Karrica dalekometnim udarcem s dvadesetak metara u 44. minuti tjera Rogića na odbijanje u korner, a zatim na ulasku u drugu minutu sudačke nadoknade Frigan bijegom tjera Grdića na rušenje za kazneni udarac. Glavni sudac Bebek odmah je pokazao na bijelu točku za goste i opomenu 20-godišnjem domaćem stoperu, a siguran izvođač za velikih 0-3 ‘Crnih’ na poluvremenu bio je kapetan Majstorović, kojem je to bio četvrti ligaški pogodak u sezoni i ukupno u 22. Prva HNL nastupu.

11.02.2022.,Sibenik – 23 . kolo prve HNL, HNK Sibenik – HNK Hrvatski Dragovoljac. Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Čudesno učinkovito izdanje gostiju nastavilo se i na otvaranju drugog dijela. Već u 49. minuti posljednjeplasirana momčad prvenstva stigla je i do svog četvrtog pogotka na gostovanju. Ubačaj iz prekida s lijeve strane napada izveo je Karrica, Smolčić skokom s trinaest metara glavom prosljedio u daljnji kut gdje Rogić uspijeva samo odbiti u vratnicu, a u nastavku nečuvana vrata s metra mrežu za 0-4 pogađa Galešić, kojem je to bio prvijenac u ukupno 15. Prva HNL nastupu.

Prvu kakvu takvu za Šubarića izazovnu situaciju domaćini su kreirali u 55. minuti kada je ubačaj Jurišića s lijeve strane napada od bloka u visokom luku zavšrio malo iznad okvira gostujućih vrata.

U 58. minuti gosti ponovno bježe u opasnu kontru, Bristrić se s desne strane napada pod pritiskom sjurio u sredinu i odigrao kvalitetno u prostor za Frigana koji ispred Grdića i istrčalog Rogića uspijeva doći do lopte, ali potom i pada zbog starta domaćeg vratara. Gosti očekivano traže kazneni udarac, suci prvotno pokazuju gol-aut, a zatim nakon tihe VAR provjere samo korner za ‘Crne’.

Prvi udarac Milinove momčadi u okvir vidjeli smo u 63. minuti kada je Skorup potegao snažno s devetnaest metara, a Šubarić uz manje probleme upisao prvu obranu.

Veliku priliku Dragovoljac je imao u 71. minuti kada je Frigan na desnoj strani napada odradio odličan posao i proigrao Kukoča koji oštrim ubačajem u sredinu pronalazi Hodžu, ali lopta nakon njegovog udarca sa sedam metara odlazi malo pored suprotne vratnice.

Za ‘petardu’ na Šubićevcu pobrinuo se danas zaista odlični Frigan koji je u 75. minuti iskoristio veliku pogrešku Batarela, sjurio se do jedanaest metara i mirno pospremio loptu u donji bliži kut za svoj rođendanski prvijenac u trećem Prva HNL nastupu.

Do kraja susreta, dvije minute sudačke nadoknade, gosti su mirno čuvali visoku prednost, a Šibenik potvrdio jedno od svojih najgorih ligaških izdanja, ne uspijevši nijednom ozbiljno ugroziti protivničkog vratara.

Sljedeći prvenstveni izazov za ‘Narančaste’ je gostovanje na Rujevici kod Rijeke, dok će ‘Crni’ u Kranjčevićevoj biti domaćini Hajduku. Program ovog kola nastavlja se sutrašnjim okršajima Lokomotive i Istre 1961 (15:00) te Dinama i Gorice (17:05).