Ćorić pobjedom krenuo u obranu naslova u Halleu

epa07605905 Borna Coric of Croatia plays Aljaz Bedene of Britain during their men’s first round match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 27 May 2019.  EPA/CAROLINE BLUMBERG

EPA/CAROLINE BLUMBERG

Hrvatski tenisač Borna Ćorić pobjedom je krenuo u obranu naslova na ATP turniru u njemačkom Halleu.

U susretu prvog kola 2.1 milijuna eura vrijednog turnira Ćorić je pobijedio Španjolca Jaume Munara sa 7-6 (2), 6-3 ostvarivši šestu uzastopnu pobjedu na Gerry Weber Openu.

Prošle godine je nanizao pet pobjeda (Alexander Zverev, Nikoloz Basilašvili, Andreas Seppi, Roberto Bautista Agut, Roger Federer) osvojivši svoj drugi i za sada posljednji naslov u karijeri. Seriju je nastavio protiv Munara, a sada ga u 2. kolu očekuje Portugalac Joao Sousa.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga Ćorićeva pobjeda nakon što je bio bolji u Monte Carlu. No, ovoga puta je daleko lakše stigao do pobjede. Na zemlji Monte Carla trebalo mu je tri i pol sata kako bi slomio 22-godišnjeg Španjolca, međutim na travi je išlo daleko brže. Ćorić je stigao do slavlja za sat i 20 minuta.

U prvom setu gledali smo izjednačenu igru, a jedine dvije prilike za break imao je Španjolac pri vodstvu 4-3. Srećom, Borna je spasio obje lopte, izvukao gem te odveo set u trinaestu igru. Hrvatski tenisač je u ‘tie-breaku’ bio mirniji i koncentriraniji i s tri ‘mini-breaka’ dobio je taj dio igre rezultatom 7-2.

U drugom setu Munar nije mogao pratiti Ćorićev ritam. Kod rezultata 2-1 Borna je oduzeo servis suparniku i poveo 3-1 i potom obranio gem viška do kraja seta, a time i meča.

U idućoj rundi mladog hrvatskog tenisača čeka Portugalac Joao Sousa koji je na otvaranju turnira pobijedio Poljaka Huberta Hurkacza sa 7-6 (3), 6-1.

Ćorić i Sousa do sada nisu igrali međusobno.