Coco Gauff obranila naslov u Aucklandu

Coco Gauff of the United States serves to Jessica Pegula, of the United States, during a women's singles semifinal match at the WTA Finals tennis championships, in Cancun, Mexico, Saturday, Nov. 4, 2023. (AP Photo/Fernando Llano)

AP Photo/Fernando Llano/GuliverImages

Treća tenisačica svijeta Amerikanka Coco Gauff obranila je naslov na WTA turniru u Aucklandu nakon što je u nedjelju u finalu sa 6-7(4) 6-3 6-3  nadigrala Ukrajinku Elinu Svitolinu (WTA-25.).

Coco Gauff je nakon 2 sata i 35 minuta igre preokretom, nakon izgubljenog prvog seta, došla do pobjede nad Ukrajinkom. Aktualna pobjednica US Opena sada je došla do 10 uzastopnih pobjeda na ASB Classicu. Besprijekoran rekord treće tenisačice svijeta u osvajanju setova u posljednje dvije godine ovog turnira završio je kada je izgubila nedjeljni tiebreak u prvom setu, ali još uvijek ima 20-1 u setovima na ovom turniru.

Gauff je postala četvrta igračica koja je osvojila uzastopne naslove u Aucklandu, pridruživši se Patty Fendick (1988. i 1989.), Eleni Daniilidou (2003. i 2004.) i Juliji Goerges (2018. i 2019.).

“Ovo mi je prvi put da moram braniti naslov, tako da sam stvarno sretna što sam to danas uspjela”, rekla je 19-godišnja Gauff, koja je osvojila svoj sedmi WTA trofej u karijeri u pojedinačnoj konkurenciji.